Słubice: 17 listopada 2018   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

W Rzepinie mali leśnicy poznawali przyrodę (foto)

W Akademii Małego Leśnika odbyło się ostatnie spotkanie przed wakacyjna przerwą. A w nim temat bardzo na czasie – ochrona przeciwpożarowa lasu i działalność szkółki leśnej. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. I nic dziwnego - takie „lekcje” przyrody to doskonałe połączenie nauki i zabawy.

Akademia Małego Leśnika

Przypomnijmy, akademia to projekt prowadzony wspólnie przez Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie. Zachęca dzieci, młodzież wraz z rodzicami do poznawania piękna najbliższych okolic oraz tego, jak je chronić.

30 czerwca na starcie kolejnej wycieczki ponownie zameldowało się blisko 50 uczestników. A dokąd udali się tym razem? Oczywiście, jak zawsze na rowerach pokonali trasę: Rzepin – lądowisko leśne – Nowy Młyn – szkółka leśna – Nowy Młyn – dąb Piast – Rzepin. Na trasie wycieczki czekały na nich nie tylko przyrodnicze niespodzianki!

- Głównym tematem wyprawy była ochrona przeciwpożarowa lasu oraz działalność szkółki leśnej – wyjaśnia Damian Utracki, koordynator akademii.

Najpierw zatrzymali się na lądowisku leśnym znajdującym się pomiędzy Rzepinem, a Nowym Młynem. To właśnie tu uczestnicy, oprowadzani przez Panią Annę Gandecką z Nadleśnictwa Rzepin, zobaczyli, jak działa system monitorowania okolicznych lasów i ich ochrona przeciwpożarowa.

To nie wszystko. Dzięki Ryszardowi Rybowiakowi z OSP w Rzepinie, zobaczyli na własne oczy, jak działa strażacki sprzęt, a każdy, kto chciał, mógł przejechać się wozem strażackim. Dzieci dowiedziały się również jak w gaszeniu groźnych pożarów pomaga samolot „Dromader”, który stacjonuje na lądowisku. Dzieciaki bardzo chętnie oglądały kabinę pilota. A potem brały udział w zajęciach sportowych: biegu w workach, przeciąganiu liny, rzutach do celu.

Tak zakończyła się pierwsza część edukacyjnej wycieczki. Drugim celem była tzw. szkółka leśna w Nowym Młynie. Jak podkreślali sami uczestnicy, jej zwiedzanie również było ciekawą przygodą. A na zakończenie odbyło się tradycyjne ognisko z poczęstunkiem. Najmłodsi zebrali wpisy do indeksików akademii, potwierdzające udział w kolejnych zajęciach. A kolejne spotkanie zaplanowano po wakacjach.

- Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną wyprawę, która odbędzie się w niedzielę, 23 września. Wybierzemy się na wspólne zbieranie darów natury, grzybów, kasztanów, żołędzi oraz poznamy tematykę dotyczącą dokarmiania zwierzyny – opowiada D. Utracki.

Więcej informacji i zgłoszenia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 608 750 175.

Poniżej fotorelacja z czerwcowego spotkania udostępniona przez organizatorów.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama