Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
reklama
reklama

W Rzepinie mali leśnicy poznawali przyrodę (foto)

W Akademii Małego Leśnika odbyło się ostatnie spotkanie przed wakacyjna przerwą. A w nim temat bardzo na czasie – ochrona przeciwpożarowa lasu i działalność szkółki leśnej. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. I nic dziwnego - takie „lekcje” przyrody to doskonałe połączenie nauki i zabawy.

Akademia Małego Leśnika

Przypomnijmy, akademia to projekt prowadzony wspólnie przez Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie. Zachęca dzieci, młodzież wraz z rodzicami do poznawania piękna najbliższych okolic oraz tego, jak je chronić.

30 czerwca na starcie kolejnej wycieczki ponownie zameldowało się blisko 50 uczestników. A dokąd udali się tym razem? Oczywiście, jak zawsze na rowerach pokonali trasę: Rzepin – lądowisko leśne – Nowy Młyn – szkółka leśna – Nowy Młyn – dąb Piast – Rzepin. Na trasie wycieczki czekały na nich nie tylko przyrodnicze niespodzianki!

- Głównym tematem wyprawy była ochrona przeciwpożarowa lasu oraz działalność szkółki leśnej – wyjaśnia Damian Utracki, koordynator akademii.

Najpierw zatrzymali się na lądowisku leśnym znajdującym się pomiędzy Rzepinem, a Nowym Młynem. To właśnie tu uczestnicy, oprowadzani przez Panią Annę Gandecką z Nadleśnictwa Rzepin, zobaczyli, jak działa system monitorowania okolicznych lasów i ich ochrona przeciwpożarowa.

To nie wszystko. Dzięki Ryszardowi Rybowiakowi z OSP w Rzepinie, zobaczyli na własne oczy, jak działa strażacki sprzęt, a każdy, kto chciał, mógł przejechać się wozem strażackim. Dzieci dowiedziały się również jak w gaszeniu groźnych pożarów pomaga samolot „Dromader”, który stacjonuje na lądowisku. Dzieciaki bardzo chętnie oglądały kabinę pilota. A potem brały udział w zajęciach sportowych: biegu w workach, przeciąganiu liny, rzutach do celu.

Tak zakończyła się pierwsza część edukacyjnej wycieczki. Drugim celem była tzw. szkółka leśna w Nowym Młynie. Jak podkreślali sami uczestnicy, jej zwiedzanie również było ciekawą przygodą. A na zakończenie odbyło się tradycyjne ognisko z poczęstunkiem. Najmłodsi zebrali wpisy do indeksików akademii, potwierdzające udział w kolejnych zajęciach. A kolejne spotkanie zaplanowano po wakacjach.

- Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną wyprawę, która odbędzie się w niedzielę, 23 września. Wybierzemy się na wspólne zbieranie darów natury, grzybów, kasztanów, żołędzi oraz poznamy tematykę dotyczącą dokarmiania zwierzyny – opowiada D. Utracki.

Więcej informacji i zgłoszenia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 608 750 175.

Poniżej fotorelacja z czerwcowego spotkania udostępniona przez organizatorów.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama