Słubice: 17 listopada 2018   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Słubiczanin Arek Karpowicz walczy z rakiem - wspólnie możemy mu pomóc
reklama
reklama

Słubiczanin Arek Karpowicz walczy z rakiem - wspólnie możemy mu pomóc

Nierówna walka Arka Karpowicza z rakiem żołądka trwa od kwietnia. Żeby mógł ją wygrać, potrzebuje specjalistycznej terapii, której koszt to ok. 100 tys. euro. W pomoc włączyła się Fundacja Grupy Pomagamy, działa również zbiórka na Pomagam.pl.

arek karpowicz

Zaczęło się od bólu żołądka i gastroskopii. – 5 kwietnia tego roku jadąc na gastroskopię nie spodziewałem się wyroku śmierci. Ja, 46-letni zdrowy człowiek, od lat wegetarianin, stroniący od używek, nie palący usłyszałem diagnozę rak żołądka w zaawansowanym stadium – napisał o sobie Arek. Diagnoza została potwierdzona dalszymi badaniami - rak gruczołowy, przerzuty do węzłów chłonnych i wątroby.

- Słowa, które słyszę od lekarzy - nieoperacyjny, złośliwy, opieka i chemioterapia paliatywna odbierają nadzieję na życie – pisze Arek dalej w historii swojej choroby, która jest zarazem prośbą o wsparcie.

Bo okazało się, że jest dla niego nadzieja – rozwiązaniem, które daje szanse na przeżycie są immunoterapia i protonoterapia przeprowadzane za granicą. Jednak ich koszt to około 100 tys. euro. - Mając choć część tej kwoty będę mógł rozpocząć leczenie – pisze Arek i dlatego prosi o pomoc w uzbieraniu tej kwoty.

- Twoje wsparcie to jedyna moja szansa na rozpoczęcie terapii i przeżycie. Jestem świadomy, że osób takich jak ja, są tysiące. Mimo wszystko ufam i wierzę, że uda mi się wygrać życie. Z serca bardzo dziękuję za każde wsparcie. Trudno wyrazić słowami, jaką wartość ma taka pomoc – czytamy w jego poruszającym apelu. Pełną historię Arkadiusza Karpowicza można przeczytać na pomagam.pl/ghlbkohg.

Arkadiusz Karopowicz nie został sam. Do pomocy włączyła się również słubicka Fundacja Grupy Pomagamy. - W imieniu Arka i jego rodziny bardzo prosimy o pomoc! Wasze wsparcie to jego jedyna szansa na przeżycie – apeluje Aleksandra Kołek, szefowa fundacji. Założyła na Facebooku grupę „Uratujmy życie Arka”, na której każdy członek może wystawiać licytacje. A całkowity dochód z nich zasili terapię Arka. Jest już kilkanaście licytacji, także nasz portal dorzucił się do akcji i przekazał możliwość skorzystania z reklamy. KLIKNIJ

Pomogą też piłkarscy kibice. W wielu miejscach na terenie Słubic, gdzie powstały strefy kibica, podczas meczu Polska-Senegal będzie można wrzucać pieniążki do specjalnie oznaczonych puszek. Fundacja dysponuje jeszcze wolnymi puszkami - gdyby ktoś chciał taką ustawić w swoim lokalu, jest taka możliwość. Puszki jak na razie trafiły do: Prowincji, Klubu Witkacy, La Vie, restauracji Sycyliana, Uśmiechniętej Planety, strefy Race Bar i restauracji MAK.

Pieniądze z licytacji oraz dobrowolne datki można wpłacić na specjalne konto: Fundacja Grupy Pomagamy, nr 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001, dopisek AREK.

Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama