Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Festyn z okazji Dnia Dziecka już 1 czerwca

Kolejna radosna impreza przed nami! Słubice po raz kolejny hucznie będą obchodzić Dzień Dziecka. Dzieci i rodzice, szykujcie się, 1 czerwca na placu Bohaterów będzie czekać na was mnóstwo darmowych atrakcji! Na scenie zobaczymy Roksanę Węgiel, zwyciężczynię The Voice of Kids Poland.

Dzień dziecka

Przed nami Dzień Dziecka bez granic dla milusińskich ze Słubic i Frankfurtu. I podobnie jak przed rokiem znowu ma być kolorowo, radośnie, wesoło. Impreza rozpocznie się o godz. 14, a program artystyczny zapowiada się niezwykle bogato. Jego gwoździem będzie występ Roksany Węgiel, zwyciężczyni programu The Voice of Kids Poland (godz. 18).

Coś dla małych sporowców

Lista atrakcji jest tak długa, że każdy mniejszy i większy znajdzie coś dla siebie. Będą wyzwania sportowe. Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji proponuje udział w konkursach, tradycyjnie będzie można też skakać na trampolinach euro-bungee i dmuchanych zamkach, a także biegać w plastikowych kulach.

Na placu stanie też fotobudka – każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, korzystając z najróżniejszych akcesoriów, takich jak maski, stroje, śmieszne czapki. Młodsi pewnie chętnie zajrzą do mini zagrody z królikami i kurami, a starsi poduczą się tańca towarzyskiego lub wezmą udział w przedstawieniu, które będzie powstawało w trakcie festynu.

Cyrkowe i wodne sztuczki

Chętni będą mogli spróbować swoich sił w żonglowaniu i innych cyrkowych sztuczkach, których uczyć będzie grupa Fun-atycy. Zakład Usług Wodno-Ściekowych zaproponuje najmłodszym wspólne kolorowanie kropelek wody, robienie baniek mydlanych, a raz na godzinę zaprosi na pokaz filtrowania wody.

Najmłodsi będą również mogli uczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy od profesjonalistów: Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i ratowników medycznych z Pogotowania Ratunkowego Marka Walczaka. Oprócz nich na placu będą również Straż Miejska i Straż Graniczna.

Lody i inne smakołyki

Na łasuchów czekać będzie 1000 porcji darmowych lodów, wata cukrowa i popcorn. Wszystkie atrakcje będą dostępne za darmo!

Czy do takiej zabawy trzeba dzieci zachęcać? W najbliższych dniach do przedszkoli po obu stronach granicy zawitają bajkowe postacie, które będą zapraszać do udziału w festynie. Maluchy dostaną pocztówki informujące o Dniu Dziecka.

Kierowcy, zabierzcie auta!

W związku z imprezą jest też ważna informacja dla kierowców: 1 czerwca nie można parkować na placu Bohaterów. Kto nie będzie o tym pamiętać, musi liczyć się z tym, że jego auto zostanie odholowane. Wjazdy na plac zostaną zagrodzone już 31 maja po uroczystościach Bożego Ciała.

Organizatorem festynu jest gmina Słubice w ramach projektu Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice.

Termin: 1.06.2018, godz. 14-19. Miejsce: Plac Bohaterów, Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama