Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Kolejny pożar łąk – tym razem przy ul. Rzepińskiej

Nie tak dawno publikowaliśmy apel strażaków dotyczący wypalania łąk. Nie wszyscy wzięli sobie te słowa do serce. We wtorek w Słubicach mieliśmy kolejny pożar nieużytków. Tym razem paliły się łąki na wysokości ul. Rzepińskiej.

wypalanie-traw-bg

10 kwietnia około godziny 15 otrzymaliśmy od naszych czytelników zdjęcia, pokazujące słup dymu, który unosił się w okolicach ul. Rzepińskiej – a widać go było aż z Frankfurtu. O wszystkim informowaliśmy na gorąco na naszym profilu facebookowym

Wczoraj udało nam się porozmawiać ze strażakami, którzy brali udział w akcji. Nie ukrywali, że pożar sprawił im dużo problemów. Ogień objął łącznie prawie 5 hektarów gleby. Zaszkodził również świerkom rosnącym nieopodal. A paliły się krzaki, zarośla i trzciny.

- Pożar był problematyczny, nie dało się na ten teren wjechać samochodami, strażacy musieli dojść do miejsca pożaru na nogach. Przeszkadzał również silny wiatr, który rozprzestrzeniał ogień – wyjaśnia Michał Borowy, rzecznik słubickich strażaków. Łącznie z ogniem walczyło 21 strażaków z 5 zastępów, zarówno ochotników, jak i zawodowych. Pożar udało się ugasić po 2,5 godzinach.

A jakie mogły być jego przyczyny? – Podejrzewamy, że do pożaru doszło albo na skutek nieumyślnego zaprószenia ognia, albo świadomego podpalenia – wyjaśnia M. Borowy.

Pożar, choć trudny, udało się ugasić, i całe szczęście nie wyrządził większych szkód. O tym, jak niebezpieczne może być wypalanie traw i dlaczego nie warto tego robić, pisaliśmy niedawno. Zainteresowanych odsyłamy do lektury. KLIKNIJ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama