Słubice: 20 marca 2019   |   Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
reklama
reklama

Mariusz Dubacki kandydatem na burmistrza Słubic

To już pewne. Mariusz Dubacki z Nowoczesnej będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza Słubic. Jego kandydaturę zdecydował się poprzeć Sojusz Lewicy Demokratycznej. Obecnie trwają także rozmowy z innymi partiami w celu zbudowania dużej, ponadpartyjnej koalicji.

dubacki kandydat_big

O tym, że lider słubickiej Nowoczesnej ma chrapkę na fotel burmistrza, mówiło się już dawna. Do tej pory jednak M. Dubacki nie określił jednoznacznie czy tak będzie. Postanowiliśmy zapytać o to samego zainteresowanego. I okazało się, że ta decyzja właśnie zapadła.

- Na dniach podjąłem ostateczną decyzję o starcie w najbliższych wyborach samorządowych i będę ubiegał się o stanowisko burmistrza Słubic – potwierdza M. Dubacki. - Nie było to dla mnie łatwe, ale myślę, że Słubice zasługują na nieco inny sposób zarządzania, na nowy pomysł, na nową jakość - dodaje.

W jaki sposób chciałby zmienić nasze miasto? Uważa, że nadwyżka budżetowa powinna być wykorzystywana na inwestycje, nie tylko w infrastrukturę, ale także sport i edukację. - Odkładanie pieniędzy, ograniczanie deficytu już dawno przestało wystarczać temu nowoczesnemu, europejskiemu miastu. Zwykłe administrowanie zasobami gminnymi prowadzi nas do stagnacji – zaznacza kandydat na burmistrza.

Do swojego pomysłu na Słubice chce przekonać także inne partie i środowiska społeczne. Na razie jego kandydaturę poparła rada regionu Nowoczesnej, a swojej rekomendacji - podczas powiatowej konwencji - udzielił także Sojusz Lewicy Demokratycznej. To efekt wstępnego porozumienia między obiema partiami o wspólnym starcie podczas zbliżających się wyborów. W wyborach do gminy ma być stworzony jeden komitet wyborczy, którego liderem ma być właśnie M. Dubacki.

- O szczegółach naszej współpracy rozmawiamy już od kilku tygodni. Mam nadzieję, że efektem tych rozmów będzie najlepszy z możliwych program rozwoju Słubic i miejscowości wchodzących w skład gminy. Wierzymy, że przyłączą się do nas inne słubickie środowiska polityczne i społeczne – podkreśla Robert Włodek, szef SLD w powiecie słubickim.

On z kolei chciałby, aby gmina lepiej współpracowała z GDDKiA w kwestii budowy obwodnicy miasta. Jest za likwidacją SOSiR-u i dogłębną analizą funkcjonowania gminnych spółek. Uważa też, że należy bardziej skupić się na pomocy seniorom i osobom chorym.

M. Dubacki zaznacza, że zależy mu na budowaniu szerokiej koalicji na rzecz zmiany oblicza Słubic. Dlatego do rozmów zaprosił także PO i PSL. Ich efekty powinniśmy poznać już niebawem, bo do końca kwietnia ma zostać ogłoszony program wyborczy z jakim M. Dubacki pójdzie do wyborów.

- Już dzisiaj mogę powiedzieć jakie rzeczy będą dla nas priorytetem. To obwodnica Słubic, wzrost wydatków na sport, finansowanie nauki języka niemieckiego dla dzieci od I klasy, stworzenie planu zagospodarowania przestrzennego Słubic, obejmującego całe miasto i zakończenie prac nad planem zagospodarowania Kunowic czy przeprowadzenie audytu w spółkach miejskich. Chcemy też przeprowadzić szerokie konsultacje w sprawie basenu – wyjaśnia.

Czy przekona do swojego programu mieszkańców Słubic? Tego dowiemy się już za kilka miesięcy. Nie wiadomo też z kim przyjdzie mu rywalizować o to stanowisko. Obecnie rządzący burmistrz Tomasz Ciszewicz nadal nie zdecydował jeszcze, czy będzie ubiegać się o reelekcję. Na przestrzeni ostatnich miesięcy na wyborczej karuzeli pojawiło się kilka nazwisk lokalnych polityków, ale jak do tej pory żaden z nich – oprócz Mariusza Dubackiego – nie potwierdził chęci startu w nadchodzących wyborach.

Do tematu wyborów i kolejnych kandydatur na fotel burmistrza Słubic będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama