Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Trzy nowe busy będą wozić niepełnosprawnych

Nowe busy, dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, trafiły do środowiskowych domów samopomocy w Górzycy i Bieganowie oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie. Podopieczni od razu sprawdzili, czy są wygodne. Teraz będą mogli nimi dojechać wszędzie tam, gdzie potrzebują.

busy przekazanie
Nowe pojazdy ucieszyły podopiecznych domów samopomocy

O tym, że powiat słubicki przystąpił do udziału w „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, pisaliśmy jeszcze we wrześniu. Wtedy to podpisano umowy na dofinansowanie zakupu trzech busów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych dla trzech powiatowych instytucji: Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie w gminie Cybinka, Środowiskowego Domu Samopomocy w Górzycy oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie. Łączna wartość dofinansowania to ponad 198 tys. zł.

Ale na obiecane busy trzeba było poczekać – aż do 19 marca. W uroczystym przekazaniu pojazdów wzięli udział m.in. dyrektor Oddziału Lubuskiego PFRON Andrzej Gonia, starosta Marcin Jabłoński, burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, wójt Górzycy Robert Stolarski oraz dyrektor PCPR w Słubicach Anna Gołębiowska. Nie mogło zabraknąć także podopiecznych obdarowanych instytucji. Uroczystość odbyła się na parkingu przy słubickim starostwie.

- Cieszy mnie, że powiat słubicki stawia w tak dużym stopniu na politykę prospołeczną - podkreślał A. Gonia podczas przekazania pojazdów. Głos zabrał także starosta. - Kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że istnieje możliwość pozyskania takiego dofinansowania, zrobiliśmy rozeznanie po jednostkach realizujących pomoc społeczną w naszym powiecie. Jego efektem są te właśnie trzy pojazdy przystosowane dla osób niepełnosprawnych dla trzech instytucji - mówił M. Jabłoński. Podkreślił, że to nie koniec starań powiatu o środki z PFRON-u.

Dlatego właśnie podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy powiatu słubickiego z Lubuskim Oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. A gdzie te środki jeszcze by się przydały? Na przykład w powstającym właśnie Domu Dziennego Pobytu, który mieścić się będzie na parterze budynku przychodni przy ul. Mickiewicza.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama