Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Opowiedzą o mediacji w międzynarodowych sporach

Zamiast na wokandzie lepiej przy stole – nie musi być okrągły, ale niech będzie wspólny. Polsko-Niemieckie Centrum Mediacji zaprasza na konferencję o tym, w jaki sposób wspierać dialog i rozmowę w sporach między Polakami a Niemcami. Przyjść i posłuchać może każdy.

cp

Polsko-Niemieckie Centrum Mediacji działa w Collegium Polonicum pod auspicjami Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego. Jest to inicjatywa, która wspiera dialog i rozmowę zamiast pozwu i apelacji. Bo tam, gdzie jeszcze można, zawsze warto rozmawiać.

Właśnie do dialogu i pozasądowego rozwiązywania konfliktów o charakterze dwunarodowościowym będą przekonywać podczas 7 czerwca podczas konferencji pt.: „Mediacja jako metoda rozwiązywania sporów dwunarodowościowych”. Zdaniem organizatorów, jest to szczególnie ważny temat w obliczu wyzwań związanych z rosnącym zapotrzebowaniem na rozwiązywanie sporów o charakterze transgranicznym w krajach UE, który wynika z intensyfikacji kontaktów międzynarodowych. A jest to spowodowane tym, że coraz więcej obywateli UE migruje do innych krajów.

Na konferencję może przyjść każdy, kto jest zainteresowany tą tematyką. Już niedługo będzie możliwość rejestrowania się przez stronę Collegium Polonicum. Jednak, jak mówi Anna Wiącek z Polsko-Niemieckiego Centrum Mediacji, jeśli ktoś nie zapisze się i przyjdzie, również będzie mógł wziąć udział w konferencji.

Zwieńczeniem całodniowej konferencji będzie otwarty wykład, który ukaże mediację jako alternatywę dla postępowań przed sądami powszechnymi. Wykład odbędzie się o godz. 18:00 w dużej auli Collegium Polonicum.

Udział w konferencji jest nieodpłatny. Prowadzona będzie ona języku polskim i niemieckim. Wszystkie wystąpienia, dyskusje oraz wykład tłumaczone będą symultanicznie na język polski lub niemiecki. Niedługo zostanie uruchomiona rejestracja przez stronę Collegium Polonicum.

Więcej informacji: Anna Wiącek, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 61 829 6839.

Termin: 07.06.2018, godz. 9:00. Miejsce: duża aula w Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama