Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Czy budynek starostwa zostanie obciążony hipoteką?

O tym, że kondycja finansowa powiatu słubickiego nie jest dobra, wiadomo od dawna. Zarząd powiatu podejmuje kolejne kroki, które mają zapewnić sprawną spłatę zobowiązań i realizację zadań w najbliższych latach. Najnowszy pomysł to obciążenie hipoteką budynków starostwa.

Powiat słubicki

O sprawie dowiedzieliśmy się od radnego i byłego wicestarosty Tomasza Stupienko. W materiałach dla radnych, przygotowanych na najbliższą sesję Rady Powiatu zaplanowaną na 27 lutego, znajduje się projekt uchwały „w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie hipoteką nieruchomości stanowiących własność Powiatu Słubickiego”.

ZOBACZ PROJEKT UCHWAŁY

Hipoteką mają zostać objęte 3 nieruchomości: budynki starostwa przy ul. Piłsudskiego 19 i 20 oraz lokal położony w Cybince przy ul. Lwowskiej 7/2. Hipoteka ma mieć wartość 6.523.700,00 zł i być zabezpieczeniem kredytu inwestycyjnego, który Powiat Słubicki zaciągnął w Banku Gospodarstwa Krajowego w 2008 roku. Z uzasadnienia uchwały dowiadujemy się, że 4 stycznia BGK wniósł o przedstawienie propozycji dodatkowego rzeczowego zabezpieczenia spłaty kredytu.

Ale nie tylko. Zabezpieczenie kredytu pozwoli powiatowi na zagwarantowanie płynności finansowej. - Podpisanie aneksu do umowy kredytowej przy zabezpieczeniu jego spłaty hipoteką pozwoli powiatowi na zagwarantowanie płynności finansowej i bezpieczną realizację zadań powiatu w najbliższych latach - czytamy w uzasadnieniu propozycji uchwały.

- Siedziba Starostwa Powiatowego w Słubicach pod hipotekę - taki sposób znalazł starosta na przetrwanie do wyborów – komentuje T. Stupienko. I wytyka obecnemu staroście, że jedną z pierwszych uchwał podjętych przez radę zaraz po wybraniu Marcina Jabłońskiego na starostę była podwyżka jego wynagrodzenia. - Niedawna zapowiedź nowego logo powiatu kosztuje, a na zmniejszenie wynagrodzeń zarządu i diet radnych oraz likwidację etatowego członka zarządu, o które wnioskował nasz klub "Radni dla Powiatu", nie ma co liczyć. A kasa na kampanię wyborczą przecież jest potrzebna – konkluduje T. Stupienko.

Pytanie o to, dlaczego konieczne jest obciążenie budynków starostwa tak wysoką hipoteką, wysłaliśmy także do starosty Marcina Jabłońskiego (obecnie przebywa na urlopie). Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama