Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Internet i telewizja z prędkością światła? Tak! W Słubicach powstaje superszybki światłowód
reklama
reklama

Internet i telewizja z prędkością światła? Tak! W Słubicach powstaje superszybki światłowód

Jeszcze tej wiosny cześć mieszkańców Słubic będzie mogła skorzystać z nowej jakości dostępu do internetu i telewizji cyfrowej. Technologia „Fiber to the Home” pozwala oferować nieograniczone możliwości w przesyle danych, ponieważ światłowód nie ma limitu przepustowości. Zainteresowani? Zapraszamy po szczegóły.

cybernet

Kosmiczna prędkość internetu

Za całym „zamieszaniem” stoi firma CYBERnet z Cybinki. Na dzień dzisiejszy w ofercie jest prędkość 200MB/s, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby na życzenie klienta osiągi były na poziomie 1GB/s. W technologii światłowodowej nie ma ograniczeń – sky is the limit.

- Netflix w 4K? Streamowanie materiałów video w 4K? Niskie pingi w grach? Nie ma najmniejszego problemu – przekonują pomysłodawcy.

Nowa jakość telewizji

Oprócz dostępu do internetu w ofercie jest też oczywiście dostęp do telewizji cyfrowej. Tu dostawcą jest ogólnopolska firma Jambox. W ofercie dostępne są dekodery z dyskiem twardym do rejestrowania nagrań lub bez dysku twardego. Każdy dekoder wspiera oczywiście sygnał HD.

ZOBACZ PORÓWNANIE DEKODERÓW
LISTA DOSTĘPNYCH KANAŁÓW

Operator przekonuje, że telewizja transmitowana po światłowodzie, to doskonała jakość obrazu, szybkość przesyłania materiałów VOD i gotowość do transmisji kanałów w rozdzielczości 4K.

Jak to działa?

Wszystko jest bardzo proste. Instalator montuje na klatce schodowej małą puszkę, w której znajdują się włókna światłowodowe. Od puszki wprost do mieszania prowadzi rurka, w której znajduje się światłowód. W domu kabel podłączany jest do routera przewodowego lub bezprzewodowego, a do tego z kolei można podłączyć dekoder telewizji cyfrowej.

Co ciekawe, zarówno puszki instalacyjne, jak i sam światłowód, nie wymagają dodatkowe zasilania. Działają bez wzmacniaczy i w przeciwieństwie do popularnych i powszechnych instalacji miedzianych nie mają ograniczenia przepustowości. Taki kabel jest 3 raz cieńszy niż kabel koncentryczny, co zaoszczędza miejsce i powoduje, że jest mniej kłopotliwy w instalacji.

Kto jest w zasięgów światłowodu?

Na dzień dzisiejszy główna magistrala światłowodowa biegnie od ul. Kościuszki po ul. Wojska Polskiego. Wszystkie dostępne adresy, w których możliwe jest podłączenie do usługi, znajdują się na mapie, która jest cały czas aktualizowana.

ZOBACZ MAPĘ ZASIĘGU

Kolorem czerwonym zaznaczona jest główna trasa, kolorem niebieskim trasa planowana (lato 2018). Klikając na ikonkę można zobaczyć jaki adres jest w zasięgu usługi.

cybernet miasto

To jednak nie wszystko, bo docelowo zasięgiem światłowodu ma być pokryte całe miasto. Firma szybko się rozwija, dlatego nawet, gdy twoja ulica nie jest jeszcze dostępna, warto zaglądać na mapę co jakiś czas. Można też zgłosić zapotrzebowanie na specjalnym formularzu.

OTWÓRZ FORMULARZ

Start na wiosnę

Jak zapewnia firma CYBERnet, usługa ma wystartować na wiosnę tego roku, a konkretnie pod koniec kwietnia. Dlatego chętni mogą już zgłaszać się do operatora. A samo odliczanie do startu usługi można śledzić na dedykowanej stronie internetowej.

ZOBACZ ODLICZANIE

Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz podłączyć swoje mieszkanie lub dom do światłowodu? Poniżej znajdziesz najważniejsze dane kontaktowe.
  • www.slubickiswiatlowod.pl
  • słubicki światłowód na Facebooku
  • kom. +48 511 89 89 15
  • tel. + 48 95 737 60 90
  • email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
[reklama]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama