Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Burmistrz zaprasza do debaty na temat szpitala

Jaka jest kondycja słubickiego szpitala? W tej sprawie Tomasz Ciszewicz skierował pismo do radnych powiatowych. I pisze w nim, że martwi go aktualna kondycja szpitala. Dlatego chciałby, żeby odbyła się publiczna debata na ten temat. Czy to dobry pomysł? Co na to władze powiatu i samej lecznicy?

szpital Słubice
Jaka jest kondycja finansowa słubickiego szpitala?

Kilka dni temu wspominaliśmy o piśmie, w którym burmistrz zapytał radnych o plany dotyczące remontów dróg. Okazuje się, że to nie jedyny tego typu dokument. T. Ciszewicz minionym tygodniu w skierował do nich jeszcze jedno pismo.

Proponuje w nim zorganizowanie debaty publicznej na temat na temat sytuacji Szpitala im. Zbigniewa Religi w Słubicach. Wyraża zaniepokojenie wiadomościami, jakie do niego docierają, w tym kierowanymi do gminy prośbami o pomoc finansową w zakresie zakupu bieżących narzędzi.

- Nie wiem na ile, niektóre z informacji, które do mnie docierają są prawdziwe, ponieważ, w mojej ocenie, brakuje rzetelnej informacji na temat sytuacji szpitala. Mieszkańcy powinni posiadać taką wiedzę – pisze burmistrz.

I proponuje zorganizowanie publicznej debaty na temat sytuacji szpitala, z udziałem przedstawicieli i radnych powiatu, gminy, mieszkańców – oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem. W tym również mediów. Sugeruje, że debata mogłaby odbyć się po zakończeniu zimowych ferii. Jako miejsce proponuje Urząd Miejski i deklaruje pomoc w organizacji.

ZOBACZ PISMO

Pismo od burmistrza, tak jak i poprzednie, udostępniła na swoim facebokowym profilu radna powiatowa Krystyna Skubisz. I również opatrzyła je swoim komentarzem, ponownie wytykając powiatowi wydawanie pieniędzy na inne cele, w tym na zatrudnianie pracowników i promocję.

- Szpital, który powinien służyć mieszkańcom, a co jest wszyscy wiemy. Brak pieniędzy na pomoc szpitalowi. Czyja to wina, mieszkańców? NIE. Na zatrudnienie w szpitalu radnego Andrzeja Bycki! Na zatrudnienie Daniela Szurki w promocji! Na Wiadomości Samorządowe w gazecie Pogranicze! Na obsługę prawną! Itd. Pieniądze są. Debata potrzebna i to w trybie pilnym – napisała.

Wtóruje jej radny Robert Tomczak. - W jakiej kondycji jest dziś szpital? Kasy na oddział ratunkowy nie ma, lekarze odchodzą... Debata, która się szykuje nic już nie zmieni. Warto jednak poznać fakty, nie mity – apeluje.

Czy radni powiatowi przychylą się do pomysłu burmistrza? Jaka jest faktycznie realna kondycja naszego szpitala? I czy debata w tej sprawie jest potrzebna? Zapytaliśmy o to władze zarówno powiatu jak i słubickiej lecznicy. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, wrócimy do tematu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama