Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Kolejne imprezy dla seniorów z obu stron Odry

Nie tak dawno pisaliśmy o otwarciu Polsko-Niemieckiego Punktu Współpracy na rzecz Seniorów. Pomysł, za którym stoi niemiecka spółka Arle, aby wspierać aktywności starszego pokolenia, cały czas się rozwija. W najbliższych dniach planowane są tam kolejne wydarzenia.

seniorzy luty_baner

15 lutego w godz. 14-16 odbędzie się spotkanie poświęconego nowoczesnym technologiom, a konkretnie telefonom komórkowym. O tym jak z nich korzystać, i jak ich używanie wpływa na nasze życie, opowiedzą specjaliści z AWO we Frankfurcie, zajmujący się na co dzień technikami multimedialnymi.

Z kolei 20 lutego, również w godz. 14-16, zaplanowano otwarcie wystawy obrazów, których autorem jest frankfurcki artysta Wolfram-Werner Kipsch. Wernisaż będzie połączony z kursem malarstwa dla początkujących. Ciekawostką jest fakt, że artysta szczególnie upodobał sobie malowanie polskich krajobrazów. Wszystkim chętnym na miejscu udzieli wskazówek jak rozwinięć swoje zdolności artystyczne.

Ostatnim lutowym wydarzeniem będzie zwiedzanie Komendy Powiatowej Policji w Słubicach pod hasłem „Bezpieczny i aktywny senior”. Uczestnicy wezmą udział także w specjalnym wykładzie na temat bezpieczeństwa. Chętni mogą zgłaszać się do 20 lutego. Zwiedzanie i wykład zaplanowano 23 lutego w godz. 13-15.

Kolejne wydarzenia dla seniorów już w marcu. Będziemy o nich informować.

---

Polsko-Niemiecki Punkt Współpracy na rzecz Seniorów mieści się we Frankfurcie przy Slubicer Str. 8, tuż za granicą po prawej stronie. Kontakt: tel. +49 151 4314 3576 / email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama