Słubice: 25 lutego 2018   |   Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
reklama
reklama

Seniorzy upieką pączki i zapraszają na poczęstunek

Już jutro, czyli w Tłusty Czwartek, polscy seniorzy razem z niemieckimi będą wspólnie piec pączki. Jak im wyjdą? Będzie okazja się przekonać. Organizatorzy zapraszają na poczęstunek starszych mieszkańców Słubic i Frankfurtu.

paczki gawda

Jest takie miejsce na mapie Słubic i Frankfurtu, gdzie od stycznia regularnie spotykają się seniorzy z Polski i Niemiec. Jest to „citySENIORENTREFF bez granic" przy ul. Słubickiej 8 we Frankfurcie (tuż za mostem granicznym). Pisaliśmy już nie raz o ich działalności i o tym, co proponują seniorom. Prowadzi je frankfurcka spółka ARLE, a jednym z partnerów projektu, w ramach którego powstało jest również gmina Słubice.

Okazją do kolejnego spotkania jest zbliżający się Tłusty Czwartek. Dzień wcześniej seniorzy z obu stron granicy zajmą się wspólnie przygotowywaniem pączków. Dla Niemców będzie to również okazja zapoznania się z polską tradycją związaną z tym dniem. To spotkanie seniorów odbędzie się w ramach projektu „ Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Ale żeby tradycji stało się zadość, pączki należy nie tylko upiec - również zjeść. Na degustację słodkości organizatorzy zapraszają przede wszystkim starszych mieszkańców Słubic i Frankfurtu, ale z otwartymi ramionami zostanie powitany każdy gość. Wspólny poczęstunek zaplanowano o godz. 13.

A pączków tego dnia nie zabraknie. Pisaliśmy o tym, że w Oderturmie będą częstować nimi burmistrzowie, do różnych instytucji po obu stronach Odry zawitają pracownicy Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji. A Wy, ile zjecie pączków jutro?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama