Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Seniorzy upieką pączki i zapraszają na poczęstunek

Już jutro, czyli w Tłusty Czwartek, polscy seniorzy razem z niemieckimi będą wspólnie piec pączki. Jak im wyjdą? Będzie okazja się przekonać. Organizatorzy zapraszają na poczęstunek starszych mieszkańców Słubic i Frankfurtu.

paczki gawda

Jest takie miejsce na mapie Słubic i Frankfurtu, gdzie od stycznia regularnie spotykają się seniorzy z Polski i Niemiec. Jest to „citySENIORENTREFF bez granic" przy ul. Słubickiej 8 we Frankfurcie (tuż za mostem granicznym). Pisaliśmy już nie raz o ich działalności i o tym, co proponują seniorom. Prowadzi je frankfurcka spółka ARLE, a jednym z partnerów projektu, w ramach którego powstało jest również gmina Słubice.

Okazją do kolejnego spotkania jest zbliżający się Tłusty Czwartek. Dzień wcześniej seniorzy z obu stron granicy zajmą się wspólnie przygotowywaniem pączków. Dla Niemców będzie to również okazja zapoznania się z polską tradycją związaną z tym dniem. To spotkanie seniorów odbędzie się w ramach projektu „ Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Ale żeby tradycji stało się zadość, pączki należy nie tylko upiec - również zjeść. Na degustację słodkości organizatorzy zapraszają przede wszystkim starszych mieszkańców Słubic i Frankfurtu, ale z otwartymi ramionami zostanie powitany każdy gość. Wspólny poczęstunek zaplanowano o godz. 13.

A pączków tego dnia nie zabraknie. Pisaliśmy o tym, że w Oderturmie będą częstować nimi burmistrzowie, do różnych instytucji po obu stronach Odry zawitają pracownicy Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji. A Wy, ile zjecie pączków jutro?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama