Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Ministerstwo Infrastruktury: obwodnica możliwa dopiero po 2025 roku
reklama
reklama

Ministerstwo Infrastruktury: obwodnica możliwa dopiero po 2025 roku

Nie tak dawno informowaliśmy o wizycie Elżbiety Rafalskiej i zapowiedziach dotyczących obwodnicy. Wcześniej był felieton Roberta Włodka, który przekazał niepokojące słowa lubuskiego dyrektora GDDKiA. Wreszcie głos zabrało także Ministerstwo Infrastruktury – i nie jest to głos optymistyczny.

obwodnica

Robert Włodek, redaktor naczelny Pogranicza Lubuskiego i aktualny szef powiatowych struktur SLD, poinformował na naszym forum, że kontaktował się z urzędnikami Ministerstwa Infrastruktury w sprawie obwodnicy Słubic. Odpowiedź, która przyszła z Warszawy, nie pozostawia złudzeń, że w ciągu najbliższych kilku lat pojedziemy nową obwodnicą Słubic.

Urzędnicy potwierdzili, że jedna z przyjętych poprawek do budżetu zakłada powiększenie środków dla GDDKiA, która miałyby pójść na opracowanie dokumentacji technicznej dla obwodnicy nie tylko Słubic, ale i Wschowy, Szprotawy oraz Nowogrodu Bobrzańskiego. Przyznają jednak, że wskazane w poprawce środki dotyczą jednak tegorocznego budżetu i nie zapewniają finansowania całość dokumentacji.

- Ministerstwo Infrastruktury rozumie potrzebę rozwiązania problemu komunikacyjnego w Słubicach, niemniej realizacja obwodnicy mogłaby się rozpocząć najwcześniej w następnej perspektywie finansowej – czytamy w odpowiedzi.

A kiedy zaczyna się nowa pespektywa? Za siedem lat. Czyli inwestycja - jeśli w ogóle ruszy - to nie szybciej niż po 2025 roku.

Więcej szczegółów w wątku na naszym FORUM. Do tematu będziemy z pewnością wracać, gdyż nadal czekamy na zapowiadaną wcześniej odpowiedź z Urzędu Miejskiego w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama