Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Ministerstwo Infrastruktury: obwodnica możliwa dopiero po 2025 roku

Nie tak dawno informowaliśmy o wizycie Elżbiety Rafalskiej i zapowiedziach dotyczących obwodnicy. Wcześniej był felieton Roberta Włodka, który przekazał niepokojące słowa lubuskiego dyrektora GDDKiA. Wreszcie głos zabrało także Ministerstwo Infrastruktury – i nie jest to głos optymistyczny.

obwodnica

Robert Włodek, redaktor naczelny Pogranicza Lubuskiego i aktualny szef powiatowych struktur SLD, poinformował na naszym forum, że kontaktował się z urzędnikami Ministerstwa Infrastruktury w sprawie obwodnicy Słubic. Odpowiedź, która przyszła z Warszawy, nie pozostawia złudzeń, że w ciągu najbliższych kilku lat pojedziemy nową obwodnicą Słubic.

Urzędnicy potwierdzili, że jedna z przyjętych poprawek do budżetu zakłada powiększenie środków dla GDDKiA, która miałyby pójść na opracowanie dokumentacji technicznej dla obwodnicy nie tylko Słubic, ale i Wschowy, Szprotawy oraz Nowogrodu Bobrzańskiego. Przyznają jednak, że wskazane w poprawce środki dotyczą jednak tegorocznego budżetu i nie zapewniają finansowania całość dokumentacji.

- Ministerstwo Infrastruktury rozumie potrzebę rozwiązania problemu komunikacyjnego w Słubicach, niemniej realizacja obwodnicy mogłaby się rozpocząć najwcześniej w następnej perspektywie finansowej – czytamy w odpowiedzi.

A kiedy zaczyna się nowa pespektywa? Za siedem lat. Czyli inwestycja - jeśli w ogóle ruszy - to nie szybciej niż po 2025 roku.

Więcej szczegółów w wątku na naszym FORUM. Do tematu będziemy z pewnością wracać, gdyż nadal czekamy na zapowiadaną wcześniej odpowiedź z Urzędu Miejskiego w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama