Słubice: 19 lipca 2018   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Ministerstwo Infrastruktury: obwodnica możliwa dopiero po 2025 roku
reklama
reklama

Ministerstwo Infrastruktury: obwodnica możliwa dopiero po 2025 roku

Nie tak dawno informowaliśmy o wizycie Elżbiety Rafalskiej i zapowiedziach dotyczących obwodnicy. Wcześniej był felieton Roberta Włodka, który przekazał niepokojące słowa lubuskiego dyrektora GDDKiA. Wreszcie głos zabrało także Ministerstwo Infrastruktury – i nie jest to głos optymistyczny.

obwodnica

Robert Włodek, redaktor naczelny Pogranicza Lubuskiego i aktualny szef powiatowych struktur SLD, poinformował na naszym forum, że kontaktował się z urzędnikami Ministerstwa Infrastruktury w sprawie obwodnicy Słubic. Odpowiedź, która przyszła z Warszawy, nie pozostawia złudzeń, że w ciągu najbliższych kilku lat pojedziemy nową obwodnicą Słubic.

Urzędnicy potwierdzili, że jedna z przyjętych poprawek do budżetu zakłada powiększenie środków dla GDDKiA, która miałyby pójść na opracowanie dokumentacji technicznej dla obwodnicy nie tylko Słubic, ale i Wschowy, Szprotawy oraz Nowogrodu Bobrzańskiego. Przyznają jednak, że wskazane w poprawce środki dotyczą jednak tegorocznego budżetu i nie zapewniają finansowania całość dokumentacji.

- Ministerstwo Infrastruktury rozumie potrzebę rozwiązania problemu komunikacyjnego w Słubicach, niemniej realizacja obwodnicy mogłaby się rozpocząć najwcześniej w następnej perspektywie finansowej – czytamy w odpowiedzi.

A kiedy zaczyna się nowa pespektywa? Za siedem lat. Czyli inwestycja - jeśli w ogóle ruszy - to nie szybciej niż po 2025 roku.

Więcej szczegółów w wątku na naszym FORUM. Do tematu będziemy z pewnością wracać, gdyż nadal czekamy na zapowiadaną wcześniej odpowiedź z Urzędu Miejskiego w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama