Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Pożar zniszczył ich mieszkanie – teraz rodzina z Rzepina prosi o pomoc
reklama
reklama

Pożar zniszczył ich mieszkanie – teraz rodzina z Rzepina prosi o pomoc

17 stycznia pożar strawił mieszkanie rodziny Nowaków z Rzepina. Całe szczęście nikomu nie stało się nic poważnego, ale płomienie zniszczył ich mieszkanie i dobytek. Teraz pogorzelcy proszą o pomoc, liczy się dla nich każdy, nawet najmniejszy gest.

spalona kuchnia

O feralnym zdarzeniu, pisaliśmy w naszej poprzedniej publikacji. Przypomnijmy, w ratowanie trójki dzieci i ich ojca byli zaangażowani sąsiedzi oraz dwójka policjantów, którzy także jako pierwsi gasili ogień, jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Pożar został opanowany, ale spowodował spore zniszczenia. Dlatego rodzina apeluje o pomoc, aby móc jak najszybciej wrócić do normalnego życia. - W jednej chwili zostaliśmy pozbawieni dachu nad głową. Jak również podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku – pisze na swoim facebookowym profilu Anna Nowak.

Co jest potrzebne? Rodzina prosi przede wszystkim o materiały wykończeniowe, takie jak farby, regipsy, płyty OSB i inne rzeczy, które przydadzą się w remoncie zniszczonych pomieszczeń. A jeśli ktoś może, to również o wsparcie finansowe. Można je przekazać na rachunek bankowy nr 40 8371 0009 0008 1722 3000 0030 z dopiskiem „pomoc dla pogorzelców”.

Jeśli ktoś chce pomóc materialnie, prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rzepinie, który zna sytuację tej rodziny. Kontakt do OPS: tel. 95 759 6323.

Do pomocy pogorzelcom z Rzepina przyłączyła się również Fundacja Grupy Pomagamy. Aleksandra Kołek, szefowa fundacji zamieściła listę potrzebnych rzeczy, a są wśród nich: kołdry, poduszki, pościele, ręczniki, prześcieradła, chemia, kosmetyki (w tym również dla dzieci), garnki, talerze, szklanki. A także ubrania dla dzieci – dwóch chłopców w rozmiarze 122-140 i dziewczynki 116-122 oraz buty – dla chłopców 29 i 34 a dziewczynki 27/28. Przydadzą się również przybory do szkoły, jeden z chłopców uczy się w 1 klasie.

Rzeczy można przynosić do magazynku Grupy Pomagamy, który znajduje się w budynku SOSiR, jest czynny we wtorki i czwartki w godz. 16-18. Osoby, które chcą pomóc, mogą kontaktować się bezpośrednio z Aleksandrą Kołek.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama