Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Lampy świecą w ciągu dnia? To trwa konserwacja systemu oświetlenia

Czujni jak zawsze internauci zwrócili uwagę na święcące w ciągu dnia uliczne lampy. I pytają o sens takiego działania. Jak wyjaśniają urzędnicy, trwa konserwacja oświetlenia i aby ją dobrze przeprowadzić lampy muszą pozostać włączone.

uliczne lampy

Tym razem napisała do nas Justyna, która spacerowała główną arterią Słubic. Zwróciła uwagę na lampy świecące wzdłuż ul. Wojska Polskiego. – Po co włączać każdą lampę? Przecież za prąd płacimy my wszyscy, czyli podatnicy. Czy to nie marnotrawstwo pieniędzy? – pytała w przysłanej do nas wiadomości.

Skąd taka konieczność? Zadzwoniliśmy w tej sprawie do słubickiego magistratu. Bartosz Sianożęcki, naczelnik Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska, tłumaczy, że problemy z oświetleniem zgłaszają sami mieszkańcy.

Gdy otrzymujemy takie sygnały, zlecamy sprawdzenie oświetlenia zewnętrznej firmie. Nie ma jednak technicznej możliwości, aby włączyć tylko pojedynczą lampę. Dlatego włączany jest cały obwód, pod który podpiętych jest czasem aż kilka ulic – wyjaśnia.

I dodaje, że nie zawsze jest łatwo zdiagnozować przyczynę problemu. – Czasem jest to tylko żarówka, ale nieraz bezpiecznik, kable czy nawet sam dławik. Dlatego trzeba to dokładnie sprawdzić – podsumowuje.

Jak zapewnił naczelnik, lampy przestaną świecić, gdy tylko zakończą się prace konserwacyjne.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama