Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Rzepinianin najlepszym gimnazjalistą z historii

Kolejny sukces młodego miłośnika historii z Rzepina: gimnazjalista Miłosz Ziółkowski okazał się najlepszy z tego przedmiotu w lubuskiej olimpiadzie. To jednak nie wszystko – wiosną powalczy w finale ogólnopolskim, który odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim.

historyk rzepin
MIłosz Ziółkowski z kolejnym wyróżnieniem (fot. Powiat Słubicki)

9 grudnia na Uniwersytecie Zielonogórskim spotkali się uczniowie gimnazjów, którzy interesują się historią. Odbywał się tam etap okręgowy olimpiady z historii, składający się z części pisemnej i ustnej. Zakres materiału był szeroki – obejmował wszystkie zagadnienia ujęte w podstawie programowej z tego przedmiotu.

W gronie najtęższych historycznych głów 1 miejsce zajął Miłosz Ziółkowski, który jest uczniem 3 klasy Gimnazjum w Rzepinie. Wraz z 4 innymi uczniami zakwalifikował się do etapu centralnego tego konkursu – i w marcu przyszłego roku będzie reprezentował woj. lubuskie w Warszawie. Nominację do udziału w kolejnym etapie olimpiady odebrał z rąk prof. Bogumiły Burdy, która znana jest uczniom jako autorka podręcznika dla szkół ponadgimnazjalnych.

To nie pierwszy sukces tego młodego pasjonata historii. Jak sam podkreśla, interesuje się nią od dawna. Będąc w 6 klasie szkoły podstawowej po raz pierwszy został laureatem konkursu z tego przedmiotu. A potem zdobywał kolejne laury: jeszcze jako uczeń pierwszej klasy gimnazjum sięgnął po tytuł finalisty w konkursie przedmiotowym z historii organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. A wymagało to od niego sporo pracy, ponieważ samodzielnie (i na dodatkowych zajęciach) opanował program przewidziany na 3 lata nauki.

Będąc już o rok starszym wziął udział w I Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów, gdzie po napisaniu pracy badawczej dostał się do kolejnego etapu - ogólnopolskiego. Tam również zdobył tytuł finalisty. Wtedy nagrodę i dyplom odebrał z rąk m.in. Macieja Kopcia, wiceministra Edukacji Narodowej. W 2017 roku Miłosz wygrał kolejne dwa konkursy - przedmiotowy z historii i Ogólnopolski Konkurs Historyczny ,,Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”.

Dzięki swoim sukcesom już w zeszłym roku został zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej z zakresu historii i WOS. Ten zdolny, młody człowiek interesuje się nie tylko historią, ale również geografią i sportem. W myśl zasady – w zdrowym ciele zdrowy duch - lubi też grać w tenisa ziemnego.

O jego osiągnięciach będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama