Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Piernikowe serca w zamian za pomoc dla hospicjum

Już w najbliższą niedzielę w obu kościołach w Słubicach wierni po mszy będą mogli wspomóc podopiecznych Hospicjum św. Wincentego a'Paulo. Wolontariusze, którymi są uczniowie z naszych szkół, rozdawać będą „serca za serce”, czyli pierniki w zamian za dobrowolne datki.

serce za_serce_2
Na mieszkańców Słubic czekają pyszne piernik

„Serce za serce” to akcja, której celem jest wsparcie podopiecznych Hospicjum św. Wincentego a'Paulo. Odbywa się już czwarty raz. Jej koordynatorem jest, tak jak w poprzednich latach, Bogdan Zduńczyk, nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Słubicach.

Jak co roku, w pieczenie pierników zaangażowało się bardzo wiele osób. W kościele Ducha Świętego wierni otrzymają pierniki przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1, a w Kościele NMP Królowej Polski upieczone przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (byłego „Rolniczaka”).

Wraz z uczniami do akcji pomocy hospicjum przyłączyły się całe rodziny, pierniki piekły mamy, babcie. Widać, że zostały przygotowane z sercem, są pięknie ozdobione – mówi B. Zduńczyk. Uczniowie równie chętnie zaangażowali się w przygotowania – na przykład 12 grudnia ekipa 10 pomocników została z nauczycielem po lekcjach, żeby zapakować i przygotować pierniki na niedzielę. Bo właśnie w najbliższą niedzielę te kolorowe (i pewnie smaczne) serduszka trafią do wiernych.

Dzięki przychylności proboszczów obu parafii ustalono, że pierniki będą rozdawane po wszystkich mszach świętych. 17 grudnia w obu słubickich kościołach wierni spotkają wolontariuszy, ubranych w żółte koszulki hospicjum, z puszkami i piernikowymi serduszkami, które będą wymieniać na datki do puszek. Pierwsza kwesta odbyła się już w minioną niedzielę (10 grudnia) w kościele Ducha Świętego – i proboszcz zezwolił na jej powtórzenie.

Podczas każdej mszy obecnych będzie 6-8 wolontariuszy, czyli uczniów szkół, które przyłączyły się do akcji. B. Zduńczyk zaznacza, że młodzi ludzie bardzo chętnie zgłosili się do udziału w kweście. Choć dla niektórych oznacza to, że w niedzielny poranek będą musieli wstać wcześniej, bo pierwsze msze zaczynają się już o 7.30.

serce za-serce_1
Młodzi ludzie chętnie pomagają innym

W zeszłym roku dzięki hojności wiernych udało się zgromadzić nieco ponad 6 tys. zł. Datki z puszek w całości trafią na konto Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach. Pieniądze, jak co roku, wspomogą zakup sprzętu potrzebnego do opieki nad podopiecznymi hospicjum.

B. Zduńczyk ma nadzieję, że tegoroczna zbiórka również będzie udana. Apeluje do mieszkańców Słubic, którzy w niedzielę przyjdą na msze św., żeby mieli w kieszeni drobne, które wrzucą do puszek w zamian za pierniki. – Jeśli każdy podzieli się choćby małym groszem, to z tego razem zbierze się duża pomoc dla podopiecznych hospicjum – zachęca opiekun.

Również i my będziemy przyglądać się akcji z redakcyjnym obiektywem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama