Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Polsat interweniuje w sprawie Marii Niedźwieckiej. Co dalej z ofiarą porwania?
reklama
reklama

Polsat interweniuje w sprawie Marii Niedźwieckiej. Co dalej z ofiarą porwania?

Czy porwanej i uwolnionej kobiecie należy się pomoc od gminy? Odpowiedzi na to pytanie szukał Polsat, pokazując sprawę Marii Niedźwiedzkiej, która niedawno przeżyła dramatyczne chwile i wciąż boi się zemsty byłego partnera. To, co nagrała kamera, stało się powodem kolejnych emocjonalnych komentarzy.

maria polsat

Nie milkną echa sprawy porwania młodej kobiety Marii Niedźwiedzkiej, do którego doszło 6 listopada na ul. Sienkiewicza w Słubicach. A było to niezwykle dramatyczne zdarzenie: były partner na oczach przechodniów wrzucił ją do bagażnika i wywiózł 450 km w głąb Niemiec.

Wydawało się, że wszystko dobrze się skończyło, porwana została uwolniona, wróciła do swoich dzieci, a sprawcą zajęła się niemiecka policja. Niestety, kobieta nadal żyje w strachu, ponieważ porywacz został wypuszczony za kaucją i jest na wolności.

Sprawę opisywaliśmy już parokrotnie. Zajęły się nią również media ogólnopolskie, w tym stacja Polsat. Jeden z jej materiałów wzbudził szczególne emocje. Udostępniła go na swoim portalu radna powiatowa Krystyna Skubisz, która do niedawna była członkiem działającej przy gminie komisji mieszkaniowej.

Chodzi to fragment wydania „Wydarzeń” z 19 listopada. Materiał dotyczy pomocy, jaką ze strony gminy może otrzymać porwana i uwolniona kobieta, która wciąż obawia się swojego nieobliczalnego byłego partnera. Jej matka opowiada, że córka wcześniej starała się o lokal socjalny lub chroniony, który może otrzymać osoba będąca ofiarą przemocy. Jednak ze względu na to, że ma w Słubicach rodzinę, nie ma możliwości skorzystania z takiego lokalu.Osoby komentujące materiał Polsatu w mediach społecznościowych bulwersuje nie tylko brak pomocy lokalowej, ale padające na antenie słowa burmistrza Tomasza Ciszewicza, które sugerują, że kobieta mogłaby być zagrożeniem dla innych mieszkańców, ponieważ świadomie związała się z osobą gotową do przestępstwa.

- Jak możemy zabezpieczyć pozostałe osoby, jeżeli ta pani, świadomie, związała się z taką osobą, która jest gotowa do przestępstwa – powiedział burmistrz przed kamerą Polsatu. Całe nagrania można obejrzeć TUTAJ (początek do 20:14). W materiale znajdziemy również wyjaśnienie burmistrza, dlaczego kobiecie nie przyznano mieszkania.

- Proszę wysłuchać wypowiedzi ojca miasta (burmistrza). Jestem w wielkim szoku – napisała po emisji programu K. Skubisz. - Myślę, że "skandaliczne" to najlżejsze określenie na słowa naszego włodarza – wtórował jej Piotr Karp, założyciel internetowej grupy Nowe Słubice. Szok, wstyd, masakra – tak komentowali inni.

Głos zabrała także Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy, która pomagała poszkodowanej kobiecie. - Ja mówię dość. Najwyższy czas by napisać, jak wygląda pomoc w Słubicach. Komu i jak się pomaga – stwierdziła wyraźnie zbulwersowana. I zapowiedziała, że już niedługo, na łamach portalu Słubice24 w dziale „Mój punkt widzenia”, odniesie się szczegółowo do całej sprawy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama