Słubice: 16 lipca 2018   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama
reklama

Co dalej z placami zabaw? Mamy informacje od burmistrza

Rodziców - no i oczywiście dzieci – cieszą nowe miejsca do zabawy. Właśnie rozbudowany został plac zabaw na os. Słowiańskim. A w przyszłym roku zmodernizowane zostaną dwa kolejne. Niestety, na razie nie ma konkretów ws. placu przy ul. Konstytucji 3 Maja. Burmistrz Tomasz Ciszewicz, wyjaśnia, dlaczego.

plac zab

Choć pogoda typowo jesienna, dzieci już korzystają z nowych urządzeń, które zostały zamontowane na placu zabaw przy os. Słowiańskim. O tym, że plac ten został rozbudowany, pisaliśmy wczoraj.

Informacja ta wzbudziła różne emocje i komentarze – od radości, że będzie więcej miejsca do zabawy, przez żal, że modernizowany jest plac, który jest stosunkowo nowy i w niezłym stanie. Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy, przypomniała, że w zeszłym roku wraz z rodzicami i dziećmi z tzw. Moskwy wystosowali pismo o to, żeby właśnie tam również zbudować plac zabaw. Urząd Miejski zareagował szybko, postawił odnowione urządzenia z os. Słowiańskiego, ale dzieci i rodzice nie ukrywają, że czekają na więcej, zwłaszcza na huśtawki i drabinki dostosowane do potrzeb młodszych dzieci.

Okazuje się, że gmina nie zapomniała o mieszkańcach tzw. Moskwy, ale chce na rewitalizację tego rejonu pozyskać środki z zewnątrz. - W tym roku powstał Gminny Program Rewitalizacji i właśnie w ramach tego programu planujemy szereg inwestycji na tzw. małej Moskwie. Pozwolą rozwiązać m.in. problemy komunikacyjne, ale też zapewnią mieszkańcom miejsca rekreacji. Na realizację tego programu można uzyskać dofinansowanie i będziemy o nie zabiegać. Dlatego na razie nie planujemy przeznaczać pieniędzy z własnego budżetu na te inwestycje – wyjaśnia burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Przy okazji burmistrz poinformował naszą redakcję, że rozbudowa placu przy os. Słowiańskim to ostatnia tego typu inwestycja w 2017 roku. Natomiast w przyszłym roku w planach jest modernizacja dwóch miejsc do zabawy: przy placu Przyjaźni (obok budynku nr 28) i przy ul. Kochanowskiego.

Przy okazji dyskusji o placach zabaw rodzice maluchów przypominają, że ważne są nie tylko huśtawki, ale regularna wymiana piasku w piaskownicach, ponieważ ten niestety często zamienia się w kocie kuwety… Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama