Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Na jakie wsparcie z funduszy unijnych mogą liczyć osoby niepełnosprawne?
reklama
reklama

Na jakie wsparcie z funduszy unijnych mogą liczyć osoby niepełnosprawne?

Na to pytanie odpowiadać będą eksperci z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Gorzowa podczas spotkania informacyjnego, na które zaprasza Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Będzie można dowiedzieć się m.in. jak sfinansować doposażenie miejsca pracy, staż czy udział w szkoleniach.

niepelnosprawny projekt

„Pełno spraw dla niepełnosprawnych” – taki tytuł nosi kolejne spotkanie dla organizacji pozarządowych, organizowane przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum w ramach prowadzenia Sektora 3 Słubice. Będzie ono poświęcone tematyce związanej z osobami niepełnosprawnymi. Udział w nim mogą wziąć nie tylko organizacje, które im pomagają, ale również np. pracodawcy zainteresowani pozyskaniem wsparcia na doposażenie dla nich miejsc pracy.

Poprowadzą je eksperci z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Gorzowa Wlkp. Przedstawią informacje dotyczące możliwości pozyskania środków np. na założenie działalności gospodarczej, odbycie stażu, doposażenie stanowiska pracy, czy sfinansowanie udziału w szkoleniach – oczywiście dla osób niepełnosprawnych.

Nie zabraknie również informacji na temat wsparcia, jakie ma dla nich Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych. Specjaliści podpowiedzą, gdzie szukać środków: opiszą warunki, omówią dokumenty, wskażą strony internetowe, które oferują środki unijne i krajowe.

- Serdecznie zapraszamy osoby, które są związane zawodowo lub prywatnie z osobami niepełnosprawnymi. Będzie to okazja to tego, żeby w jednym miejscu uzyskać informacje na temat możliwości pozyskiwania środków z różnych źródeł – zaprasza Marta Stachowska z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, opiekunka Sektora 3 Słubice. Podczas spotkania będzie również możliwość zadawania pytań i rozmowy z prowadzącymi.

Sektor 3 Słubice to miejsce, w którym pomoc i wsparcie mogą uzyskać organizacje pozarządowe i lokalni społecznicy – jest dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w Słubicach.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 października pod nr tel. 61 82 96 791, 884 309 488.

Termin: 30.10.2017, godz. 11-13. Miejsce: Sektor 3 Słubice, biuro Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, ul. T. Kościuszki 1, budynek biblioteki CP I piętro.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama