Słubice: 12 listopada 2018   |   Imieniny: Renata, Witold, Konrad
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Na jakie wsparcie z funduszy unijnych mogą liczyć osoby niepełnosprawne?
reklama
reklama

Na jakie wsparcie z funduszy unijnych mogą liczyć osoby niepełnosprawne?

Na to pytanie odpowiadać będą eksperci z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Gorzowa podczas spotkania informacyjnego, na które zaprasza Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Będzie można dowiedzieć się m.in. jak sfinansować doposażenie miejsca pracy, staż czy udział w szkoleniach.

niepelnosprawny projekt

„Pełno spraw dla niepełnosprawnych” – taki tytuł nosi kolejne spotkanie dla organizacji pozarządowych, organizowane przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum w ramach prowadzenia Sektora 3 Słubice. Będzie ono poświęcone tematyce związanej z osobami niepełnosprawnymi. Udział w nim mogą wziąć nie tylko organizacje, które im pomagają, ale również np. pracodawcy zainteresowani pozyskaniem wsparcia na doposażenie dla nich miejsc pracy.

Poprowadzą je eksperci z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Gorzowa Wlkp. Przedstawią informacje dotyczące możliwości pozyskania środków np. na założenie działalności gospodarczej, odbycie stażu, doposażenie stanowiska pracy, czy sfinansowanie udziału w szkoleniach – oczywiście dla osób niepełnosprawnych.

Nie zabraknie również informacji na temat wsparcia, jakie ma dla nich Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych. Specjaliści podpowiedzą, gdzie szukać środków: opiszą warunki, omówią dokumenty, wskażą strony internetowe, które oferują środki unijne i krajowe.

- Serdecznie zapraszamy osoby, które są związane zawodowo lub prywatnie z osobami niepełnosprawnymi. Będzie to okazja to tego, żeby w jednym miejscu uzyskać informacje na temat możliwości pozyskiwania środków z różnych źródeł – zaprasza Marta Stachowska z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, opiekunka Sektora 3 Słubice. Podczas spotkania będzie również możliwość zadawania pytań i rozmowy z prowadzącymi.

Sektor 3 Słubice to miejsce, w którym pomoc i wsparcie mogą uzyskać organizacje pozarządowe i lokalni społecznicy – jest dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w Słubicach.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 października pod nr tel. 61 82 96 791, 884 309 488.

Termin: 30.10.2017, godz. 11-13. Miejsce: Sektor 3 Słubice, biuro Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, ul. T. Kościuszki 1, budynek biblioteki CP I piętro.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama