Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Jak będą pracowały słubickie przedszkola podczas wakacji? Czy szykują się zmiany?
reklama
reklama

Jak będą pracowały słubickie przedszkola podczas wakacji? Czy szykują się zmiany?

Sposób w jaki będą działać przedszkola w wakacje, to sprawa kluczowa dla wielu rodziców. Choć do lata jeszcze daleko, to już teraz pojawiają się sygnały, że czekają nas zmiany. Czy wszystkie przedszkola będą zamknięte w tym samym czasie?

Przedszkola Słubice

W ostatnich latach podczas wakacji słubickie przedszkola były czynne „na zakładkę”: dwa pracowały w lipcu i dwa w sierpniu. Rodzice mieli możliwość zapisania dziecka do placówki dyżurnej w czasie, kiedy ta właściwa miała przerwę wakacyjną.

Już miesiąc temu zgłosiła się do nas jedna z mam (imię i nazwisko do wiadomości redakcji), która po pierwszym zebraniu w przedszkolu była mocno zdenerwowana. Mówiła, że przekazano rodzicom informację, iż podczas wakacji wszystkie przedszkola w Słubicach będą nieczynne w tym samym czasie – czyli w sierpniu.

- Czy to oznacza, że będę musiała brać z mężem urlop osobno, bo będziemy musieli po kolei zajmować się synkiem? I że nie wyjedziemy nigdzie razem? – pytała w rozmowie z naszą redakcją. - Przedszkole ma być nieczynne przez miesiąc, ja i mąż mamy po 2 tygodnie urlopu. Czyli już wiemy, jak go spędzimy… Nie mamy babci, dziadka, czy dalszej rodziny, która by nam pomagała – mówiła.

Zapytaliśmy wtedy Jolantę Skręty, dyrektor Zespołu Administracyjnego Oświaty, czy faktycznie planowane są zmiany w wakacyjnej organizacji opieki przedszkolnej. Odpowiedziała, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

Niedawno w kolejnych przedszkolach odbyły się zebrania i znowu zgłosili się do nas rodzice, którzy powtarzają, że powiedziano im, iż w tym roku wszystkie przedszkola będą nieczynne w sierpniu. Przytaczali podawane argumenty, że jedno przedszkole jest większe, inne mniejsze i może przyjąć mniej dzieci, więc trudno dopasować dyżury. I że niektórzy rodzice zapisują dzieci na cały czas dyżuru i są dzieci, które uczęszczają do placówek przez 12 miesięcy - nie mając wakacji. Podawano też przykład żłobka, który jest zamknięty przez cały sierpień i rodzice muszą sobie jakoś radzić.

- Podczas zebrania padło pytane, czy brak dyżuru byłby dla rodziców problemem i nie pojawiły się zdecydowane odpowiedzi, że faktycznie dla kogoś jest to problem. Więc może nie jest – opowiada jedna z mam.

W międzyczasie do słubickiego urzędu wysłaliśmy pytanie o to, jak podczas przyszłorocznych wakacji będą czynne słubickie przedszkola. Od rzecznik Beaty Bieleckiej otrzymaliśmy zapewnienie, że wkrótce otrzymamy odpowiedź.

A Wy jak uważacie? Czy lepiej, żeby wszystkie dzieci miały obowiązkowe wakacje od przedszkola w tym samym czasie, ale wiąże się to z tym, że rodzice muszą zapewnić im opiekę przez miesiąc? Czy lepsze są letnie dyżury jak dotychczas? Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama