Słubice: 23 kwietnia 2018   |   Imieniny: Jerzy, Wojciech
reklama
reklama

Żonkile zakwitną także w drugiej parafii

Jak ważna jest nadzieja w ciężkiej chorobie wiedzą doskonale bliscy podopiecznych słubickiego Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo. Jego wolontariusze już po raz piąty wezmą udział w akcji sadzenia żonkili. Po raz pierwszy na terenie parafii pw. Ducha Świętego.

Pola Nadziei 2017
 
Hospicyjne żonkile, jako symbol nadziei i młosierdzia, na stałe zagościły już w sercach słubiczan. Każdego roku są sadzone jesienią, zbierane wiosną i następnie rozdawane mieszkańcom Słubic w zamian za datki na cele charytatywne – na potrzeby podopiecznych hospicjum.

Szczodrość naszych mieszkańców z roku na rok jest coraz większa, przyłącza się także więcej chętnych do samej zbióki. Pomagają w niej nie tylko dzieci i młodzież, ale także ich rodzice, nauczyciele, mundurowi i wielu ludzi dobrej woli.

Gospodarzem akcji każdego roku była parafia pw. NMP Królowej Polski. W tym roku, dzięki współpracy z proboszczem ks. Henrykiem Wojnarem, po raz pierwszy w działania włączyła się także druga słubicka parafia. Dlatego tej jesieni żonkile zostaną zasadzone nie jak zawsze na terenie parafialnego ogrodu przy ul. 1 Maja, ale na skwerze przed kościołem Ducha Świętego przy ul. Wojska Polskiego.

- Cieszymy się bardzo, że nasze piękne żonkile wyrosną także na terenie drugiej słubickiej parafii – podkreśla Przemysław Szewieliński z hospicjum. - Dla tych, którzy przyzwyczaili się do widoku żółtych pół w dawnym miejscu, mam dobrą wiadomość. Cebulki żonkili są dwuletnie, więc powinny wyrosnąć także i w tym roku – dodaje.

Do udziału w akcji organizatorzy zapraszają wszystkich słubiczan. Każdy może się przyłączyć do sadzenia żonkili. Portal Słubice24 jest patronem medialnym całej akcji.

Termin: 13.10.2017, godz. 12:00. Miejsce: skwer przy kościele Ducha Świętego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama