Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Żonkile zakwitną także w drugiej parafii

Jak ważna jest nadzieja w ciężkiej chorobie wiedzą doskonale bliscy podopiecznych słubickiego Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo. Jego wolontariusze już po raz piąty wezmą udział w akcji sadzenia żonkili. Po raz pierwszy na terenie parafii pw. Ducha Świętego.

Pola Nadziei 2017
 
Hospicyjne żonkile, jako symbol nadziei i młosierdzia, na stałe zagościły już w sercach słubiczan. Każdego roku są sadzone jesienią, zbierane wiosną i następnie rozdawane mieszkańcom Słubic w zamian za datki na cele charytatywne – na potrzeby podopiecznych hospicjum.

Szczodrość naszych mieszkańców z roku na rok jest coraz większa, przyłącza się także więcej chętnych do samej zbióki. Pomagają w niej nie tylko dzieci i młodzież, ale także ich rodzice, nauczyciele, mundurowi i wielu ludzi dobrej woli.

Gospodarzem akcji każdego roku była parafia pw. NMP Królowej Polski. W tym roku, dzięki współpracy z proboszczem ks. Henrykiem Wojnarem, po raz pierwszy w działania włączyła się także druga słubicka parafia. Dlatego tej jesieni żonkile zostaną zasadzone nie jak zawsze na terenie parafialnego ogrodu przy ul. 1 Maja, ale na skwerze przed kościołem Ducha Świętego przy ul. Wojska Polskiego.

- Cieszymy się bardzo, że nasze piękne żonkile wyrosną także na terenie drugiej słubickiej parafii – podkreśla Przemysław Szewieliński z hospicjum. - Dla tych, którzy przyzwyczaili się do widoku żółtych pół w dawnym miejscu, mam dobrą wiadomość. Cebulki żonkili są dwuletnie, więc powinny wyrosnąć także i w tym roku – dodaje.

Do udziału w akcji organizatorzy zapraszają wszystkich słubiczan. Każdy może się przyłączyć do sadzenia żonkili. Portal Słubice24 jest patronem medialnym całej akcji.

Termin: 13.10.2017, godz. 12:00. Miejsce: skwer przy kościele Ducha Świętego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama