Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama
reklama

Podziel się zakupami z najbiedniejszymi

Choć generalnie powodzi nam się coraz lepiej, nadal są takie rodziny, którym trudno związać przysłowiowy koniec z końcem. Dlatego właśnie Banki Żywności regularnie organizują zbiórki w sklepach. W najbliższy weekend koszyki z ich logiem staną w wybranych marketach na terenie powiatu słubickiego.

Zbiórka żywności
W akcji jak zawsze pomoga wolontariusze

„Podziel się posiłkiem” to akcja organizowana przez Banki Żywności – jedyne banki, które nie obracają gotówką, a jedzeniem. Co jakiś czas przeprowadzają zbiórki żywności we współpracy z sieciami sklepów. Kolejna z nich odbędzie się w dniach 29-30 września. Włączyły się do niej również markety z terenu powiatu słubickiego.

Gdzie można oddać żywność?

W Słubicach produkty żywnościowe będzie można wrzucić do koszy ustawionych w: Intermarche, Netto i Biedronkach przy ul. Kościuszki i Wojska Polskiego. W Rzepinie i Ośnie Lubuskim do akcji włączyły się tamtejsze Biedronki.

Co jest potrzebne?

W na terenie naszego powiatu koordynatorem jest Jan Krzysztof Hańbicki, szef Banku Żywności z Lubiechni Wielkiej. Zachęca wszystkich, aby przyłączyć się do zbiórki. Aby to zrobić, wystarczy odwiedzić wybrany sklep i przekazać wolontariuszom dowolne produkty spożywcze z długim terminem ważności. Najbardziej potrzebne są takie rzeczy jak olej, słodycze, konserwy, przetwory warzywne i owocowe oraz mąka. 

Do włączenia się do akcji namawia również sieć Intermarche. Przypomina, że badania wskazują, iż w Polsce w skrajnym ubóstwie żyje prawie 6 proc. osób, które nie osiągnęły jeszcze pełnoletniości. Dlatego jej przedstawiciele namawiają do tego, żeby wspierać potrzebujących, przede wszystkim dzieci z rodzin najuboższych.

Do kogo trafi pomoc?

Po zbiórce wszystkie zgromadzone produkty trafią do głównego magazynu, który znajduje się w Lubiechni Wielkiej. Zostaną podzielone między 5 gmin naszego powiatu. A do potrzebującym będą przekazywane za pośrednictwem ośrodków pomocy społecznej.

Kolejna akcja „Podziel się posiłkiem” jest zaplanowana przed świętami Bożego Narodzenia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama