Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Nadodrzańskie łąki odwiedził… żubr

Słubice miały wczoraj nietypowego gościa. Po naszym wale niedaleko Nowego Lubusza i Pławidła spacerował... żubr. Wcześniej zwierzę było widziane także w Owczarach. Jednemu z naszych internautów udało się zarejestrować to na telefonie.

zubr slubice

W pierwszej chwili, gdy otrzymaliśmy informację i zdjęcia na redakcyjną skrzynkę, myśleliśmy, że ktoś sprawdza nasze poczucie humoru. Jednak okazało się, że to nie żaden „fake”, ani przeróbka w Photoshopie, a żubr jest jak najbardziej prawdziwy.

Sprawdziliśmy dokładnie i okazało się, że w niedalekiej przeszłości zwierzę było już widziane wielokrotnie w bliższej i dalszej okolicy – w Słońsku, pod Gorzowem, niedaleko Sulęcina i kilku pomniejszych miejscowościach.

Jak taki okaz trafił nad Odrę? Jak wyjaśnia Karol Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, żubr w naszym regionie przebywa kilka miesięcy. Sporo czasu spędził na terenie Parku Narodowego "Ujście Warty". Tam strażnikom parku udało się ustalić, że najprawdopodobniej pochodzi ze stada żubrów z Puszczy Noteckiej, z okolic Wałcza. Nie wiadomo z jakich powodów odłączył się od nich, ale przywędrował aż pod polsko-niemiecką granicę. Przyrodnicy nie zamierzają ingerować w tę sytuację, a osobom, które napotkają zwierzę zalecają ostrożność.

- Cieszymy się bardzo z takiego gościa, ale przypominamy, że jest to dzikie zwierzę. Mimo, że nie jest płochliwy, polecamy zachować ostrożność i nie zbliżać się do niego. Lepiej podziwiać z daleka - apelują strażnicy parku.

Obecność tak nietypowego gościa wywołała ogromne zainteresowanie i mnóstwo komentarzy na naszym facebookowym profilu (ZOBACZ). - Puszczę wycinają to do nas wędrują – pisała Barbara. – Trzeba mu panny poszukać – żartowała Edyta.

Gdy wieść o żubrze rozniosła się po Słubicach, na polowanie z aparatem wyruszyło wiele osób, jednak zwierzęcia na wale już nie było. Żubr poskubał trochę nadodrzańskiej trawy i ruszył dalej w wędrówkę po lubuskich polach i lasach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama