Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Nadodrzańskie łąki odwiedził… żubr

Słubice miały wczoraj nietypowego gościa. Po naszym wale niedaleko Nowego Lubusza i Pławidła spacerował... żubr. Wcześniej zwierzę było widziane także w Owczarach. Jednemu z naszych internautów udało się zarejestrować to na telefonie.

zubr slubice

W pierwszej chwili, gdy otrzymaliśmy informację i zdjęcia na redakcyjną skrzynkę, myśleliśmy, że ktoś sprawdza nasze poczucie humoru. Jednak okazało się, że to nie żaden „fake”, ani przeróbka w Photoshopie, a żubr jest jak najbardziej prawdziwy.

Sprawdziliśmy dokładnie i okazało się, że w niedalekiej przeszłości zwierzę było już widziane wielokrotnie w bliższej i dalszej okolicy – w Słońsku, pod Gorzowem, niedaleko Sulęcina i kilku pomniejszych miejscowościach.

Jak taki okaz trafił nad Odrę? Jak wyjaśnia Karol Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, żubr w naszym regionie przebywa kilka miesięcy. Sporo czasu spędził na terenie Parku Narodowego "Ujście Warty". Tam strażnikom parku udało się ustalić, że najprawdopodobniej pochodzi ze stada żubrów z Puszczy Noteckiej, z okolic Wałcza. Nie wiadomo z jakich powodów odłączył się od nich, ale przywędrował aż pod polsko-niemiecką granicę. Przyrodnicy nie zamierzają ingerować w tę sytuację, a osobom, które napotkają zwierzę zalecają ostrożność.

- Cieszymy się bardzo z takiego gościa, ale przypominamy, że jest to dzikie zwierzę. Mimo, że nie jest płochliwy, polecamy zachować ostrożność i nie zbliżać się do niego. Lepiej podziwiać z daleka - apelują strażnicy parku.

Obecność tak nietypowego gościa wywołała ogromne zainteresowanie i mnóstwo komentarzy na naszym facebookowym profilu (ZOBACZ). - Puszczę wycinają to do nas wędrują – pisała Barbara. – Trzeba mu panny poszukać – żartowała Edyta.

Gdy wieść o żubrze rozniosła się po Słubicach, na polowanie z aparatem wyruszyło wiele osób, jednak zwierzęcia na wale już nie było. Żubr poskubał trochę nadodrzańskiej trawy i ruszył dalej w wędrówkę po lubuskich polach i lasach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama