Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Marcin Jabłoński doceniony za działalność na rzecz województwa lubuskiego
reklama
reklama

Marcin Jabłoński doceniony za działalność na rzecz województwa lubuskiego

Kolejny z naszych samorządowców został doceniony przez władze województwa za swoją działalność. Tym razem radni Sejmiku Województwa Lubuskiego uhonorowali starostę słubickiego Marcina Jabłońskiego odznaką „Za zasługi dla Województwa Lubuskiego”.

jablonski odznaka
Marcin Jabłoński (drugi z prawej) po odznaczeniu (fot. K. Kubasiewicz)

Uroczystość wręczenia odznak odbyła się 11 września w Urzędzie Marszałkowskim z Zielonej Górze podczas sesji sejmiku województwa. Oprócz słubickiego starosty wyróżnienia otrzymały jeszcze dwie osoby: Wojciech Marek, inicjator powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krośnie Odrzańskim oraz Romuald Malinowski, działacz społeczny, protoplasta Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych. Wyróżnionym gratulowali m.in. senator Waldemar Sługocki, poseł Jerzy Materna, przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz oraz marszałek województwa Elżbieta Polak.

Za co przyznano odznaczenie Marcinowi Jabłońskiemu? Radni docenili jego działalność w strukturach lokalnego samorządu oraz wieloletnią pracę w randze wojewody i wicewojewody. W 1998 był pierwszym w historii wicewojewodą gorzowskim, a rok później wicewojewodą lubuskim (odwołany w 2001 roku). Od 2011 do 2013 roku piastował stanowisko wojewody lubuskiego, a w latach 2013-2014 pełnił funkcję wiceministra spraw wewnętrznych.

Doceniono też jego doświadczenie samorządowe. W latach 1994-1998 oraz 2006 -2007 był wiceburmistrzem Słubic. W 2002 roku uzyskał mandat radnego powiatu słubickiego. W sierpniu 2008 roku został marszałkiem województwa lubuskiego, którym pozostał aż do nowych wyborów samorządowych w roku 2010. Stanowisko starosty piastował dwukrotnie. Pierwszy raz w latach 2007-2008, a następnie od 2016 roku do teraz.

Marcin Jabłoński pracował także w gminnych i powiatowych spółkach. Od marca do grudnia 2011 roku pełnił funkcję szefa słubickiego szpitala jako prezes Słubickiego Centrum Medycznego. W 2001 roku był też prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama