Słubice: 23 września 2018   |   Imieniny: Tekla, Bogusław
reklama
reklama

Artur Smoleński nowym szefem PUK

Potwierdziła się informacja o której pisaliśmy w połowie sierpnia. Artur Smoleński został nowym prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Zastąpił na tym stanowisku Ireneusza Woźniaka.

artur smolenski_bg

Kim jest Artur Smoleński? To absolwent ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzi z Suwałk, gdzie stawiał pierwsze kroki swojej zawodowej kariery w tamtejszej Izbie Skarbowej. Do Słubic trafił w 1993 roku i przez 7 lat pracował na kierowniczych stanowiskach w sektorze bankowym. W 2000 roku objął tekę szefa Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Słubicach. W 2007 roku wygrał konkurs na prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach i na tym stanowisku pozostał przez 10 kolejnych lat. 4 września 2017 roku rozpoczął pracę jako prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Wiele osób zapewne kojarzy Artura Smoleńskiego z piłką nożną. I słusznie, bo tej dyscyplinie sportu poświęcił kawał swojego życia. Od 2000 roku związany jest ze słubicką Polonią. W latach 2010-2015 pełnił funkcję prezesa klubu, obecnie piastuje stanowisko zastępcy i dalej aktywnie działa na rzecz "Dumy pogranicza". Sport to nie jedyna jego pasja. Wolne chwile, których ma niezwykle mało, poświęca gotowaniu oraz rodzinie.

Do objęcia stanowiska szefa PUK namówił go sam burmistrz Tomasz Ciszewicz. Jakie cele stawia sobie w nowej pracy? Jak podkreśla, przede wszystkim chce patrzeć w przyszłość i skupić się na bieżących zadaniach.

- Na razie nie chciałbym odnosić się do historii, poprzednich decyzji - mówi Artur Smoleński. - Chciałbym teraz skupić się na najbliższej przyszłości i przetargach na wywóz odpadów z terenu gminy Słubice, które czekają nas we wrześniu. Konkurencja jest spora i musimy się do tego dobrze przygotować, bo 90% przychodów naszej spółki pochodzi właśnie z tego tytułu - dodaje.

W rozmowie z naszą redakcją Artur Smoleński zapowiedział, że więcej na temat aktualnej kondycji PUK-u oraz planów rozwoju firmy będzie mógł powiedzieć za kilka miesięcy, gdy bliżej zapozna się z sytuacją spółki. Wtedy wrócimy do tematu i porozmawiamy z nowym prezesem, na co chętnie się już zgodził.

A kto w takim razie będzie dzielić i rządzić w Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach? Wszystko w rękach rady nadzorczej, która może ogłosić konkurs lub wskazać konkretnego kandydata. Nieoficjalnie mówi się już o kilku, dość znanych na lokalnej scenie politycznej, nazwiskach. Na chwilę obecną obowiązki prezesa pełni dotychczasowy zastępca Artura Smoleńskiego, Krzysztof Umiński.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama