Słubice: 18 lipca 2018   |   Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
reklama
reklama

Kłopoty z odbiorem stacji radiowych? Znamy przyczynę

Zaniepokojeni czytelnicy zgłaszali, m.in. na naszym forum, że od jakiegoś czasu są kłopoty z odbieraniem większości polskich stacji radiowych. Sprawdziliśmy, jaka jest tego przyczyna i kiedy te problemy się skończą.

radio

Jak pisali sami internauci, z eteru zniknęło m.in. Radio ZET, RMF FM czy popularna Trójka. Niektórzy z polskich stacji "łapią" tylko Radio Maryja. Poza tym usłyszeć można samych niemieckich nadawców. Skład te problemy? To nie próba zagłuszania mediów, co sugerowało kilku komentujących, a remont nadajnika w Jemiołowie, który swoim zasięgiem „obsługuje” rejon woj. lubuskiego, w tym i Słubice.

Firma EmiTel z Warszawy, operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej, w tym i wspomnianego nadajnika, poinformowała naszą redakcję, że od 10 lipca trwa wymiana głównego systemu antenowego. Na czas remontu została uruchomiona antena zastępcza, która jednak nie obejmuje swoim zasięgiem Słubic i okolic. Do nas więc odpowiednio silny sygnał radiowy nie dociera, co przekłada sie wprost na kłopoty z odbiorem ulubionych stacji.

Remont nadajnika ma zakończyć się 31 sierpnia, a wtedy „będzie dobrze, a nawet jeszcze lepiej” – jak obiecują pracownicy EmiTela.

Dyskusję na temat problemów z odbieraniem stacji radiowych znajdziecie na naszym forum oraz profilu na Facebooku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama