Słubice: 16 lipca 2018   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama
reklama

Pokażą jak prowadzić zrównoważony handel nad Odrą

Organizacja "Globales Lernen an Oder und Spree" (GLOS) zaprasza mieszkańców Słubic i Frankfurtu na targi regionalne i zrównoważonego handlu. Wydarzenie jest jednym z elementów Miejskiego Święta Hanzy 2017.

piknik sasiedzki_020
Targi odbędą się na Placu Mostowym we Frankfurcie

Targi odbędą się 15 lipca w godz. 10-18 w hali sportowej przy Placu Mostowym we Frankfurcie nad Odrą (ZOBACZ MAPĘ). Tematyka spotkania nie jest przypadkowa. Frankfurt i Słubice od 2015 roku podejmują starania o przyznanie statusu pierwszego europejskiego miasta "Fair Trade". Nadchodzące targi są jednym z elementów tych starań. W ich trakcie polscy i niemieccy producenci z naszego regionu zaprezentują swoje produkty i pomysły w zakresie zrównoważonego handlu. Będzie też okazja do degustacji ich wyrobów.

Ponadto w trakcie targów obaczymy przykłady działań na rzecz rozwoju sprawiedliwego handlu "Fair Trade" dla produktów importowanych z krajów tropikalnych. O godz. 15.30 zaplanowano dyskusję panelową poświęconą tematowi "Kolonializm i globalizacja oraz ich następstwa". Będzie też wystawa poświęcona współczesnej konsumpcji mięsa. Dla gości ze specjalnym pokazem wystąpią uczniowie szkoły UNESCO przebywający akurat na obozie w Helenesee.

- Różnorodną ofertą dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych chcemy zachęcić do głębszego zapoznania się z tematami dyskusji. Dla dzieci przygotowaliśmy torby na zakupy ze starych koszulek, a z opakowań Tetra-Pack portmonetki i papeterie. Mile widziane będą również rzeczy wykonane przez odwiedzających - zachęcają główni pomysłodawcy targów, Christina Katzer i Roald Matscheroth.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama