Słubice: 21 stycznia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Pokażą jak prowadzić zrównoważony handel nad Odrą

Organizacja "Globales Lernen an Oder und Spree" (GLOS) zaprasza mieszkańców Słubic i Frankfurtu na targi regionalne i zrównoważonego handlu. Wydarzenie jest jednym z elementów Miejskiego Święta Hanzy 2017.

piknik sasiedzki_020
Targi odbędą się na Placu Mostowym we Frankfurcie

Targi odbędą się 15 lipca w godz. 10-18 w hali sportowej przy Placu Mostowym we Frankfurcie nad Odrą (ZOBACZ MAPĘ). Tematyka spotkania nie jest przypadkowa. Frankfurt i Słubice od 2015 roku podejmują starania o przyznanie statusu pierwszego europejskiego miasta "Fair Trade". Nadchodzące targi są jednym z elementów tych starań. W ich trakcie polscy i niemieccy producenci z naszego regionu zaprezentują swoje produkty i pomysły w zakresie zrównoważonego handlu. Będzie też okazja do degustacji ich wyrobów.

Ponadto w trakcie targów obaczymy przykłady działań na rzecz rozwoju sprawiedliwego handlu "Fair Trade" dla produktów importowanych z krajów tropikalnych. O godz. 15.30 zaplanowano dyskusję panelową poświęconą tematowi "Kolonializm i globalizacja oraz ich następstwa". Będzie też wystawa poświęcona współczesnej konsumpcji mięsa. Dla gości ze specjalnym pokazem wystąpią uczniowie szkoły UNESCO przebywający akurat na obozie w Helenesee.

- Różnorodną ofertą dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych chcemy zachęcić do głębszego zapoznania się z tematami dyskusji. Dla dzieci przygotowaliśmy torby na zakupy ze starych koszulek, a z opakowań Tetra-Pack portmonetki i papeterie. Mile widziane będą również rzeczy wykonane przez odwiedzających - zachęcają główni pomysłodawcy targów, Christina Katzer i Roald Matscheroth.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama