Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Festiwal jedzenia świata we Frankfurcie

Takiej imprezy jeszcze nie było. Już wkrótce niebywała gratka dla wielbicieli egzotycznego jedzenia. Do Frankfurtu zawita Street Food Festival z ulicznymi przysmakami z całego świata.

street food

Już od 19 maja wielbiciele ulicznego jedzenia z różnych stron świata będą mogli poczuć jego smak bez wybierania się w dalekie podróże. We Frankfurcie odbędzie się pierwszy Street Food Festival, który potrwa aż trzy dni. A wszystko w wiosennej scenerii Ziegenwerder, zwanej przez słubiczan Kozią Wyspą.

Idea street food jest dobrze znana na świecie, a zwyczaj sprzedawania gotowego do spożycia jedzenia był znany już nawet w starożytności. Obecnie kojarzy się najbardziej z niedrogimi, gotowymi posiłkami oferowanymi przez ulicznych sprzedawców. W trakcie podroży jest to najczęściej okazja do wypróbowania lokalnych specjalności i zapoznania się z regionalnymi smakami i aromatami. Taki też był zamysł organizatorów festiwalu.

Czego dokładnie mogą spodziewać się odwiedzający Street Food Festival? Na imprezie będzie dostępnych ponad 60 stoisk i foodtrucków z jedzeniem. Dzięki temu będzie można wybrać się w kulinarną podróż dookoła świata i skosztować potraw i wypieków ze wszystkich kontynentów. Pojawią się m.in. niespotykane burgery we wszystkich kształtach i kolorach, pieczone lody, smażone owady, a nawet potrawy z krokodyla lub żyrafy. Będzie także coś dla wegan i wegetarian.

Festiwal potrwa przez cały weekend, a stoiska będą czynne w następujących godzinach:
  • 19.05. 2017, piątek, 14.00 – 22.00,
  • 20.05.2017, sobota, 11.00 – 22.00,
  • 21.05.2017, niedziela, 11.00 – 20.00.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama