Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Festiwal jedzenia świata we Frankfurcie

Takiej imprezy jeszcze nie było. Już wkrótce niebywała gratka dla wielbicieli egzotycznego jedzenia. Do Frankfurtu zawita Street Food Festival z ulicznymi przysmakami z całego świata.

street food

Już od 19 maja wielbiciele ulicznego jedzenia z różnych stron świata będą mogli poczuć jego smak bez wybierania się w dalekie podróże. We Frankfurcie odbędzie się pierwszy Street Food Festival, który potrwa aż trzy dni. A wszystko w wiosennej scenerii Ziegenwerder, zwanej przez słubiczan Kozią Wyspą.

Idea street food jest dobrze znana na świecie, a zwyczaj sprzedawania gotowego do spożycia jedzenia był znany już nawet w starożytności. Obecnie kojarzy się najbardziej z niedrogimi, gotowymi posiłkami oferowanymi przez ulicznych sprzedawców. W trakcie podroży jest to najczęściej okazja do wypróbowania lokalnych specjalności i zapoznania się z regionalnymi smakami i aromatami. Taki też był zamysł organizatorów festiwalu.

Czego dokładnie mogą spodziewać się odwiedzający Street Food Festival? Na imprezie będzie dostępnych ponad 60 stoisk i foodtrucków z jedzeniem. Dzięki temu będzie można wybrać się w kulinarną podróż dookoła świata i skosztować potraw i wypieków ze wszystkich kontynentów. Pojawią się m.in. niespotykane burgery we wszystkich kształtach i kolorach, pieczone lody, smażone owady, a nawet potrawy z krokodyla lub żyrafy. Będzie także coś dla wegan i wegetarian.

Festiwal potrwa przez cały weekend, a stoiska będą czynne w następujących godzinach:
  • 19.05. 2017, piątek, 14.00 – 22.00,
  • 20.05.2017, sobota, 11.00 – 22.00,
  • 21.05.2017, niedziela, 11.00 – 20.00.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama