Słubice: 22 kwietnia 2018   |   Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
reklama
reklama

Będą debatować o Europie

Dzień Europy coraz bliżej. Wśród wielu wydarzeń o tematyce europejskiej zaplanowane są imprezy kulturalne i sportowe. Tego dnia będzie także czas na zastanowienie się dokąd zmierzamy jako europejska wspólnota. Organizatorzy zapraszają na dyskusję pt. „Między narodowym populizmem a nową atmosferą przełomu”.

corina cretu_slubice_015

Debata odbędzie się 9 maja o godzinie 18.00 w Domu Bolfrasa we Frankfurcie. Jej organizatorem jest Fundacja im. Friedricha Naumanna, propagująca idee liberalizmu na świecie. Organizacja od 1992 roku działa także w Polsce, wspierając przemiany demokratyczne i budowę społeczeństwa obywatelskiego.

W trakcie debaty uczestnicy wspólnie zastanowią się nad przyszłością starego kontynentu. Przewidziana jest analiza aktualnej, kryzysowej sytuacji w Europie w odniesieniu do obu naszych państw – Polski i Niemiec oraz znaczenia działań polityków dla procesu dalszej integracji.

W debacie wezmą udział: poseł partii Nowoczesna dr Bartłomiej Nowak, posłanka Bundestagu z partii FDP Linda Teuteberg, dyrektorka Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce na frankfurckiej Viadrinie prof. Dagmara Jajeśniak-Quast, dyrektor administracyjny Collegium Polonicum w Słubicach dr Krzysztof Wojciechowski, korespondent „Süddeutche Zeitung” w Polsce Florian Hassel oraz redaktor tygodnika „Der Spiegel” Jan Puhl.

Debata ma charakter otwarty, organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych.

Termin: 09.05.2017, godz. 18.00. Miejsce: Bolfrashaus, Bischofstrasse 1a, Frankfurt.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama