Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Będą debatować o Europie

Dzień Europy coraz bliżej. Wśród wielu wydarzeń o tematyce europejskiej zaplanowane są imprezy kulturalne i sportowe. Tego dnia będzie także czas na zastanowienie się dokąd zmierzamy jako europejska wspólnota. Organizatorzy zapraszają na dyskusję pt. „Między narodowym populizmem a nową atmosferą przełomu”.

corina cretu_slubice_015

Debata odbędzie się 9 maja o godzinie 18.00 w Domu Bolfrasa we Frankfurcie. Jej organizatorem jest Fundacja im. Friedricha Naumanna, propagująca idee liberalizmu na świecie. Organizacja od 1992 roku działa także w Polsce, wspierając przemiany demokratyczne i budowę społeczeństwa obywatelskiego.

W trakcie debaty uczestnicy wspólnie zastanowią się nad przyszłością starego kontynentu. Przewidziana jest analiza aktualnej, kryzysowej sytuacji w Europie w odniesieniu do obu naszych państw – Polski i Niemiec oraz znaczenia działań polityków dla procesu dalszej integracji.

W debacie wezmą udział: poseł partii Nowoczesna dr Bartłomiej Nowak, posłanka Bundestagu z partii FDP Linda Teuteberg, dyrektorka Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce na frankfurckiej Viadrinie prof. Dagmara Jajeśniak-Quast, dyrektor administracyjny Collegium Polonicum w Słubicach dr Krzysztof Wojciechowski, korespondent „Süddeutche Zeitung” w Polsce Florian Hassel oraz redaktor tygodnika „Der Spiegel” Jan Puhl.

Debata ma charakter otwarty, organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych.

Termin: 09.05.2017, godz. 18.00. Miejsce: Bolfrashaus, Bischofstrasse 1a, Frankfurt.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama