Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czy pośrednik może zwolnić pracownika na zwolnieniu lekarskim? 2017/12/05 23:03 #31326

  • kaktusik
  • kaktusik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak jak w temacie. Ogólnie sytuacja wygląda tak. W pracy miałam wypadek, uderzyłam się kolanem o metalowy wózek. Protokół był spisany w pracy i zostałam zwolniona do domu. Od razu po przyjechaniu do domu, kurs do polskiego ortopedy [prywatnie] aby sprawdzić co się stało. Pani Doktor, nie za wesołym głosem oświadczyła mi, po wcześniejszym badaniu USG, iż prawdopodobnie mam uszkodzoną chrząstkę. Bach, zwolnienie na tydzień, w pracy od razu zawiadomione co się stało, na drugi dzień dostarczone zostało owe zwolnienie. Tydzień później wizyta u lekarza, tym razem niemieckiego i kolejne tygodniowe zwolnienie. Lekarz sprawdził co sie tam dzieje, wypisał skierowanie na Rezonans. Niemiecki lekarz stwierdził "Prawdopodobieństwo uszkodzenia łąkotki". Nastepnie pojechałam na rezonans i od razu do lekarza tym razem pracy. Tutaj pozostaje niewiadoma, ponieważ nawet nie wiem czy oglądał zapis z tego badania, stwierdził iż nic tam się nie dzieje, nakleił tape'a na kolano i wypisał receptę na stabilizator. Oznajmił iż da mi do końca tygodnia zwolnienie i mogę od następnego tygodnia iść spokojnie do pracy. Kolano nadal boli, ani klęknąć na kolano ani ukucnąć. Więc raczej nie może być w porządku. Sytuacja dość patowa. Podsumowując, dostałam 3 zwolnienia [ zaznaczam iż były one w ciągłość, czyli łącznie 3 tyg] spisany protokół w pracy i pośrednik rozwiązał ze mną umowę, pytając go dlaczego oświadczył mi " bo mamy takie prawo". Tak więc pytam się was, forumowiczów, czy pośrednicy takowe prawo posiadają? Może ktoś z was miał podobną sytuację? Proszę o pomoc. Nie wiem czy mam się kłócić o cokolwiek, bo wypowiedzenie przysłali mi wczoraj z "zachowaniem tygodniowego okresu wypowiedzenia" [chyba tak to brzmiało] mimo iż cały czas byłam na zwolnieniu?

PS: Dość obszernie, przepraszam, ale wolałam lepiej "naświetlić" sytuację :)

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czy pośrednik może zwolnić pracownika na zwolnieniu lekarskim? 2017/12/05 23:49 #31328

  • charlotta
  • charlotta Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 132
  • Otrzymane podziękowania: 6
@kaktusiku, w pracy po wypadku nalezy zadzwonic po karetke i dac sie zawiezc do szpitala na "Erste Hilfe" a nie jezdzic do domu i po polskich lekarzach, na USG i rezonansy itp itd. Widocznie to Twoje kolanko nie bolalo okrutnie! Ale to juz bylo i minelo a odkrecic sie tego juz nie da!
Posrednik zna przepisy i wg nich postepuje. Na Twoje miejsce pracy jest dziesieciu chetnych. Tak to wyglada na "zgnilym zachodzie".
Nie piszesz co to za posrednik, jak dlugo tam pracowalas, na jakiej umowie i czy w zwiazku z tym nabylas jakiekolwiek prawa pracownicze. A z fusow czyta jedynie wrozbitka.
Sorry, ale jakby na to nie spojrzec, nic nie wskorasz!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czy pośrednik może zwolnić pracownika na zwolnieniu lekarskim? 2017/12/07 09:29 #31348

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Pracodawca nie ma prawa zwolnić. No chyba że na okresie próbnym. Przy wypadku przy pracy to tak jak kolega wyżej pisał wzywa się karetkę i chodzi po lekarzach w Niemczech bo naszych polskich nie honorują.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czy pośrednik może zwolnić pracownika na zwolnieniu lekarskim? 2017/12/08 20:03 #31380

  • alcik1254
  • alcik1254 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy mozna wiedziec jaki to posrednik ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez alcik1254.
  • Strona:
  • 1