Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Wędkarze walczyli o puchar starosty

Kalendarz wędkarzy jest wypełniony zawodami. 1 września członkowie Koła PZW nr 2 ponownie „moczyli kije”. Tym razem do zdobycia był puchar starosty słubickiego. Kto wywalczył to trofeum?

wedkarze puchar_starosty

To kolejna już edycja zawodów o puchar starosty, które tradycyjnie odbyły się na Odrze. Wędkarze (i wędkarki) łowili metodą gruntową, na dwie wędki, „na żywej rybie”.

Wśród pań najlepsza okazała się Patrycja Waszkiewicz, a tuż za nią na podium uplasowały się: Leonarda Openkowska i Eliza Peretiakowicz. Wśród panów triumfował Piotr Pałubiak, kolejna miejsca zajęli Robert Bejenka i Jakub Woźnica.

Puchary zwycięzcom wręczył starosta Leszek Bajon. Zwrócił uwagę, że wędkarze z powiatu słubickiego to grupa niezwykle aktywnych i pełnych pomysłów osób. - W imprezach przez nich organizowanych zawsze bierze udział wielu mieszkańców naszego regionu, dlatego chętnie wspieramy takie zawody – powiedział L. Bajon.

Zadowolenia z przebiegu imprezy nie kryli także sami organizatorzy. - Jak co roku zawody przebiegały w miłej atmosferze. Trzeba podkreślić, że każdy z uczestników dokładnie posprzątał swoje stanowisko, zarówno przed, jak i po zawodach – podsumował Ryszard Płaczkowski, prezes koła PZW nr 2 w Słubicach.

Jak zaznaczył, nie wszyscy jednak, którzy korzystają na co dzień z dobrodziejstw rzeki, pamiętają o czystości. Korzystając z okazji, szef koła zaapelował do mieszkańców, żeby dbali o tereny wokół Odry i zabierali ze sobą śmieci.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama