Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Test Coopera w Słubicach i Ośnie Lubuskim

Już w najbliższy czwartek czeka nas wielkie bieganie – jesienna odsłona Testu Coopera. Tym razem swoją wydolność sprawdzą nie tylko mieszkańcy Słubic, ale również Ośna Lubuskiego. Dla uczestników przewidziano nagrody.

Bieganie Słubice

To nie pierwsza tego typu impreza w Słubicach. Regularne testy wydolnościowe ponad 2 lata temu zaproponował mieszkańcom Słubic trener Piotr Kiedrowicz, założyciel Słubickiej Akademii Biegowej. Pomysł wypalił, a na kolejne edycje zgłaszało się coraz więcej chętnych

W tym roku podczas wiosennej edycji testu uczestniczyło prawie 60 osób. 11 października będą mieli okazję sprawdzić się ponownie i zobaczyć, czy przez kilka miesięcy poprawiła im się wydolność. Do udziału w biegowej zabawie zaproszeni są wszyscy – niezależnie od płci, wieku i poziomu kondycji. Mile widziane są całe rodziny.

Na czym polega Test Coopera? Przez 12 minut należy przebiec (lub przemaszerować) jak najdłuższy dystans. Następnie – za pomocą specjalnych tabel biorących pod uwagę wiek i płeć – odczytuje się, jaki jest poziom naszej wydolności. Test został opracowany w 1968 roku przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu określenia aktualnej kondycji fizycznej.

Udział w biegowej zabawie jest – podobnie jak to było we wszystkich poprzednich edycjach – bezpłatny. - Należy mieć ze sobą tylko wygodne buty i dobry humor – zachęca Piotr Kiedrowicz. W organizacji imprezy pomagają mu LKS Lubusz Słubice oraz Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Całość odbywa się pod patronatem burmistrza Słubic.

Test Coopera odbędzie się 11 października w 2 miejscowościach: Ośnie Lubuskim oraz Słubicach.
  • godz. 15:00 – Orlik przy Zespole Szkół w Ośnie Lubuskim
  • godz. 17:00 – stadion SOSiR w Słubicach (zapisy od godz. 16:00)
Organizatorzy zadbali także o to, aby biegacze nie startowali o przysłowiową pietruszkę. Na najlepszych czekają nagrody, a wśród wszystkich zawodników zostaną rozlosowane cenne upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Imprezę wspiera portal Słubice24 – zapraszamy do wspólnej zabawy!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama