Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Test Coopera w Słubicach i Ośnie Lubuskim

Już w najbliższy czwartek czeka nas wielkie bieganie – jesienna odsłona Testu Coopera. Tym razem swoją wydolność sprawdzą nie tylko mieszkańcy Słubic, ale również Ośna Lubuskiego. Dla uczestników przewidziano nagrody.

Bieganie Słubice

To nie pierwsza tego typu impreza w Słubicach. Regularne testy wydolnościowe ponad 2 lata temu zaproponował mieszkańcom Słubic trener Piotr Kiedrowicz, założyciel Słubickiej Akademii Biegowej. Pomysł wypalił, a na kolejne edycje zgłaszało się coraz więcej chętnych

W tym roku podczas wiosennej edycji testu uczestniczyło prawie 60 osób. 11 października będą mieli okazję sprawdzić się ponownie i zobaczyć, czy przez kilka miesięcy poprawiła im się wydolność. Do udziału w biegowej zabawie zaproszeni są wszyscy – niezależnie od płci, wieku i poziomu kondycji. Mile widziane są całe rodziny.

Na czym polega Test Coopera? Przez 12 minut należy przebiec (lub przemaszerować) jak najdłuższy dystans. Następnie – za pomocą specjalnych tabel biorących pod uwagę wiek i płeć – odczytuje się, jaki jest poziom naszej wydolności. Test został opracowany w 1968 roku przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu określenia aktualnej kondycji fizycznej.

Udział w biegowej zabawie jest – podobnie jak to było we wszystkich poprzednich edycjach – bezpłatny. - Należy mieć ze sobą tylko wygodne buty i dobry humor – zachęca Piotr Kiedrowicz. W organizacji imprezy pomagają mu LKS Lubusz Słubice oraz Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Całość odbywa się pod patronatem burmistrza Słubic.

Test Coopera odbędzie się 11 października w 2 miejscowościach: Ośnie Lubuskim oraz Słubicach.
  • godz. 15:00 – Orlik przy Zespole Szkół w Ośnie Lubuskim
  • godz. 17:00 – stadion SOSiR w Słubicach (zapisy od godz. 16:00)
Organizatorzy zadbali także o to, aby biegacze nie startowali o przysłowiową pietruszkę. Na najlepszych czekają nagrody, a wśród wszystkich zawodników zostaną rozlosowane cenne upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Imprezę wspiera portal Słubice24 – zapraszamy do wspólnej zabawy!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama