Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

Seniorzy spędzili czas na sportowo (foto)

Już po raz 23 seniorzy oraz osoby niepełnosprawne z Polski i Niemiec spotkali się na wspólnej imprezie integracyjnej. Piękna i słoneczna pogoda była świetną okazją do aktywności sportowej oraz towarzyskich pogawędek przy kawie.

Festyn seniorów

Impreza co roku odbywa się po innej stronie Odry. Tym razem gospodarzem festynu rekreacyjnego był Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a ze strony niemieckiej w organizacji zawodów pomógł Miejski Związek Sportowy. 14 czerwca uczestników do wspólnej zabawy zaprosili wiceburmistrz Roman Siemiński oraz wicestarosta Leopold Owsiak, którzy osobiście przyglądali się sportowym zmaganiom.

Co w tym roku czekało na uczestników imprezy? Przede wszystkim szereg konkurencji sprawnościowych. Seniorzy mieli do zaliczenia m.in. rzut piłką do kosza, slalom z kijem hokejowym, strzały do bramki czy rzut kółkiem. Były też wyjątkowe oryginalne konkurencje, jak ta przygotowana przez słubickich wędkarzy, a mianowicie rzut do celu... kulą zanętową.

Opłacało się zaliczyć wszystkie stanowiska. Każdy, kto to zrobił, mógł wziąć udział w losowaniu cennych nagród. Na seniorów i osoby niepełnosprawne czekało też solidne zaplecze gastronomiczne, a przy suto zastawionych stołach można było uzupełnić zgubione podczas zawodów kalorie, napić się kawy i herbaty i porozmawiać w miłym gronie.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że impreza to świetny pomysł nie tylko na zadbanie o własne zdrowie i kondycję, ale także na integrację między mieszkańcami Słubic i Frankfurtu. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w przyszłych edycjach w gronie uczestników zobaczymy więcej słubiczan, bo w tym roku aktywni byli przede wszystkim mieszkańcy Frankfurtu.

Zmagania seniorów obserwowaliśmy z redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama