Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
reklama
reklama

Kino Konesera już wkrótce w SMOK-u

W przyszłym roku Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprosi kinomaniaków do nowo powstającego Kina Konesera. Co dwa tygodnie będzie można obejrzeć filmy ważne, docenione przez widzów i krytyków. Pierwszy pokaz 16 stycznia.

kino sala

Kino Konesera będzie działać w co drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 19.00. Wśród wyświetlanych filmów znajdą się przede wszystkim obrazy niosące ważne przesłanie, docenione zarówno przez publiczność jak i filmowych krytyków.

"Paterson"

Pierwsze spotkanie już 16 stycznia. Będzie to pełna humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób, czyli obraz Jima Jarmuscha „ Paterson”. Film otrzymał bardzo dobre recenzje na tegorocznym festiwalu w Cannes.Zdaniem krytyków komediodramat „Paterson” to najlepszy od lat film Jima Jarmuscha, twórcy m.in. „Broken Flowers”. Opowiada historię tytułowego Patersona, który jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

"Plac zabaw"

Drugim filmem w nowo powstającym cyklu Kina Konesera będzie polski dramat „Plac zabaw”, przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych. Obraz ten przenosi widzów do małego miasta w Polsce. Pokazuje dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału.Scenariusz do tego filmu został nagrodzony w konkursie Script Pro. Na ekranie zobaczymy trójkę młodych debiutantów: Michalinę Świstuń, Nicolasa Przygodę, Przemka Balińskiego. Ich kreacje na długo po seansie nie pozwalają o sobie zapomnieć. Na ten film SMOK zaprasza 30 stycznia 2017.

- Kino Konesera to nie tylko seans filmowy, ale też dyskusja przy kawie o obejrzanym obrazie. Spotkania poprowadzi absolwent łódzkiej filmówki, słubiczanin Wojtek Tomczak - zachęca Beata Bielecka z Urzędu Miejskiego w Słubicach.

Bilety na seanse w Kinie Konesera kosztują 10 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama