Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Promet Cargo w nowej siedzibie (foto)

Za nami uroczyste otwarcie nowej siedziby Promet Cargo w Kunowicach. W grudniu 2013 roku spółka przejęła zdewastowany budynek dawnego dworca kolejowego. Teraz zaczyna tu funkcjonować nowoczesne centrum logistyczno-biurowe.

Dworzec Kunowice - nowa siedziba Promet Cargo
Dworzec w Kunowicach po modernizacji

O tym co powstaje na terenie byłego dworca w Kunowicach pisaliśmy po raz pierwszy w lipcu tego roku. Teren wokół budynku był wtedy jednym, wielkim placem budowy, a pomysł właścicieli na nowe miejsce można było podziwiać tylko na komputerowej grafice.

Obiekt z historią

Inwestycja wzbudziła duże zainteresowanie wśród miejscowej społeczności. Dawny dworzec w Kunowicach to przecież spory kawałek lokalnej historii. Od 1965 roku był ważnym punktem na kolejowej mapie Polski, ostatnim przystankiem przed polsko-niemiecką granicą. Oprócz kolejarzy, swoją siedzibę mieli tu celnicy i straż graniczna. Wielu mieszkańców z nostalgią wspomina znajdującą się tu kiedyś restaurację. Budynek w ostatnich latach stał jednak opuszczony, stopniowo niszczejąc.

Właścicielka Promet Cargo Magdalena Ciszek-Kozłowska postanowiła nadać zapomnianej lokalizacji nowe znaczenie i stworzyć w budynku dawnego dworca nowoczesne centrum dla biznesu, rekreacji i sportu. Po przejęciu obiektu od PKP w grudniu 2013 roku ruszyła inwestycja.

Otwarcie z pompą

Efekty pracy całego zespołu ludzi - architektów, budowniczych, projektantów i pracowników spółki - można było podziwiać 6 listopada na uroczystym otwarciu nowego miejsca. Do Kunowic zjechało sporo zaproszonych gości, w tym burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz i starosta słubicki Piotr Łuczyński. Byli także partnerzy spółki ze Stali Gorzów i PZPN. Po uroczystym przecięciu wstęgi obiekt został poświęcony przez ks. Jerzego Tyraka, a następnie odbyło się zwiedzanie, na gości czekał również poczęstunek.

Podziwiać było co, bo każdy, kto pamięta jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu wyglądał były dworzec i jego okolica, zastał zupełnie odmienione miejsce. Wymieniono dosłownie wszystko - okna, instalację sanitarną i elektryczną, podłogi. Wykonano nową elewację, wybudowano ściany działowe.

Co ważne, podczas prac zachowano oryginalną bryłę budynku, która od lat wzbudza zachwyt wielu pasjonatów architektury. Odnowiono taras, wykonano przestronne przejścia pomiędzy poszczególnymi częściami budynku. Na ścianach "dworcowego" holu i korytarzy zawisły obrazy namalowane przez lokalnego artystę Tomasza Fedyszyna.Co będzie się w nowym miejscu?

Przede wszystkim swoją siedzibę znalazła tu spółka Promet Cargo, będąca właścicielem obiektu. Firma w ostatnim okresie dynamicznie się rozwija (przyznany niedawno Gepard Biznesu), przy tym regularnie zwiększając zatrudnienie - obecnie pracuje tu ponad 50 osób. Stąd potrzeba nowej lokalizacji dla prowadzonego przez siebie biznesu.

To jednak nie wszystko, bo na kilku tysiącach metrów kwadratowych dostępnej przestrzeni mogą znaleźć swoje miejsce także inne punkty biurowe, handlowe, usługowe czy magazynowe. Jak podkreśla M. Ciszek-Kozłowska, nowe miejsce jest idealne na działalność typu fitness czy spa & wellnes. Świetne warunki do funkcjonowania znalazłby tu np. plac zabaw i rozrywki dla dzieci. Wokół budynku powstał przestronny parking, także dla samochodów ciężarowych.

Właściciele mają ambitne plany i zapraszają do współtworzenia nowego miejsca. Zainteresowani mogą kontaktować z prezesem spółki Promet Cargo Magdaleną Ciszek-Kozłowską po adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie +48 608 00 88 66.

---

Na koniec mamy dla naszych czytelników niespodziankę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prezentujących obiekt w Kunowicach przed i po remoncie. Za udostępnienia archiwalnych zdjęć dziękujemy właścicielom Promet Cargo oraz Rolandowi Semikowi.

Były dworzec w Kunowicach przed remontemNowa siedziba Promet Cargo

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama