Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Udawali straż pożarną i przemycali papierosy

Myśleli, że samochodu Straży Pożarnej pogranicznicy nie będą kontrolować – ale podstęp nie udał się i pomysłowi przemytnicy wpadli prosto w ich ręce. A razem z nimi 300 tys. sztuk papierosów bez akcyzy.

straz przemyt

Plan był prosty: zamienić Renault Trafic na samochód straży pożarnej i z jego pomocą przemycać papierosy. Ale nie wszystko do końca się udało. Pojazd, wyposażony w oryginalne lampy ostrzegawcze, wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy, ponieważ boczne napisy wydały im się podejrzane - nie wyglądały na autentyczne.

Mundurowi mieli nosa. W pojeździe znaleźli 300 tys. sztuk papierosów bez akcyzy o wartości 207 tys. zł. Jak przekazał naszej redakcji Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, gdyby ujawniony towar trafił na rynek, skarb państwa straciłby ponad 300 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków.

Przewożący nielegalny towar 29-latek z województwa lubelskiego i pomagający mu 60-latek z woj. wielkopolskiego zostali zatrzymani. Teraz poniosą konsekwencje swoich czynów.

- Za posiadanie obowiązkowego wyposażenia pojazdu uprzywilejowanego oraz elementów oznakowania pojazdu w postaci napisów, a także naruszenia przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi spora grzywna – poinformował R. Potocki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama