Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Mieszkanie Plus w Słubicach 2016/12/26 20:10 #27702

  • Lechita
  • Lechita Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16
Czy ktoś orientuje się w temacie, czy władze miasta czynią coś w sprawie programu rządowego Mieszkanie Plus? Nie jestem wyborcą PiS, ani też na takie mieszkanie nie liczę, ale interesuje mnie czy władze miasta zajmują się problemem braku mieszkań w Słubicach, czy od budowy mieszkań czy ściągania takowych inwestycji do miasta ważniejsza jest budowa wieży kleista?
Za tę wiadomość podziękował(a): torpeda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkanie Plus w Słubicach 2016/12/26 23:55 #27704

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

Piwosz napisał: Czy ktoś orientuje się w temacie, czy władze miasta czynią coś w sprawie programu rządowego Mieszkanie Plus? Nie jestem wyborcą PiS, ani też na takie mieszkanie nie liczę, ale interesuje mnie czy władze miasta zajmują się problemem braku mieszkań w Słubicach, czy od budowy mieszkań czy ściągania takowych inwestycji do miasta ważniejsza jest budowa wieży kleista?

Tak, wieża jest ważniejsza, bo jest w interesie Niemiec, które mają swoich przedstawicieli w naszej Gminie, w postaci burmistrza i większości radnych.
Niemcy w ostatnich latach, nie tylko zresztą we Frankfurcie zlikwidowali kupę mieszkań, a i tak jeszcze dużo jest pustych, więc w ich interesie jest wynajmowanie swoich mieszkań Polakom niż utrzymywanie pustostanów.
Ktoś może zapytać po co im jednak wieża Kleista, skoro w niczym nie będzie przypominała tej oryginalnej z przed lat?
Otóż, za 20-30 lat, gdy powstanie Islamska Republika Federalna Niemcy, którzy zadomowią się na naszych ziemiach będą sobie z wieży podziwiać widoki i wspominać dawny Heimat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkanie Plus w Słubicach 2016/12/27 09:21 #27706

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70

Piwosz napisał: Czy ktoś orientuje się w temacie, czy władze miasta czynią coś w sprawie programu rządowego Mieszkanie Plus? Nie jestem wyborcą PiS, ani też na takie mieszkanie nie liczę, ale interesuje mnie czy władze miasta zajmują się problemem braku mieszkań w Słubicach, czy od budowy mieszkań czy ściągania takowych inwestycji do miasta ważniejsza jest budowa wieży kleista?


Zapytamy w urzędzie jak się sprawy mają.
Za tę wiadomość podziękował(a): FemShep

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkanie Plus w Słubicach 2017/01/02 10:49 #27732

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Ja również jestem ciekawa. Bardzo chciałabym zobaczyć jakieś oficjalne pismo w tej sprawie naszego szanowengo pana burmistrza bezpartyjnego :)
I mam nadzieję, że temat będzie się toczyć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkanie Plus w Słubicach 2017/01/04 09:08 #27751

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Czy wiadomo już coś w tej sprawie? Proszę administratora / redakcję o odpowiedż.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkanie Plus w Słubicach 2017/01/08 07:38 #27768

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Mogę oczekiwać stanowiska Urzędu Miejskiego w tej sprawie czy nadal temat mieszkań jest solą w oku pana Burmistrza? Nadala oczekuję reakcji redakcji w temacie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lechita

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkanie Plus w Słubicach 2017/01/09 14:14 #27774

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Nadal cisza. Jak widać mało istotny temat. W planach budżetowych jest jedynie plan aby wyremontować budynek przy ulicy Krótkiej po dawnym ZAMK pod mieszkania socjalne (czyt. dla nie wypłacalnej patologii). Nic o programie MIESZKANIE+. No tak jakoś mnie to nie dziwi :Unia Europejska na to się nie dołoży a pan burmistrz raczej PIS-owi nie przyklaśnie. Bardzo nie wygodny to temat jak widać.


www.slubice.pl/pl/wiadomosci/?id=3800

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkanie Plus w Słubicach 2017/01/09 14:28 #27775

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
Torpeda: troszkę cierpliwości :) Otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie z Urzędu Miejskiego w Słubicach. Napisała do nas pani Beata Bielecka, rzecznik prasowy. Poniżej treść.

Proszę przekazać mieszkańcom, których zainteresował program Mieszkanie Plus, że gmina Słubice jako jedna z pierwszych złożyła deklarację o przekazaniu na ten cel dwuhektarowej działki przy ul. Konstytucji 3 Maja wraz z miejscowym planem zagospodarowania tego terenu. W Warszawie zapadną decyzje, które samorządy dostaną pieniądze na budowę mieszkań.

Za tę wiadomość podziękował(a): torpeda, Lechita

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszkanie Plus w Słubicach 2017/01/10 07:18 #27783

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
ho ho :whistle: B) :side:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez torpeda.

Mieszkanie Plus w Słubicach 2017/01/10 08:18 #27785

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Pociągnę temat póki jeszcze świeży i poproszę Rzeczniczkę Urzędu by podała również do publicznej wiadomości o zasadach składania wniosków tj: od kiedy można składać takowe i jakie są kryteria. Leży to w interesie mieszkańców zainteresowanych tematem. Proszę o rzetelne informacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2