Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/04/16 18:56 #25630

  • p1244
  • p1244 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 0
Z tego co wiem to pod cale osiedle zostal wziety kredyt na budowe 20mlionow zl, puzniej zostal teren na dzialki podzielony zeby niebylo ze jest duzy kredyt tylko maly i widnieje pod kazdym budynkiem. Jak deweloper sie wypnie to kredyt beda splacac dodatkowo wlasciciele ci co juz kupili.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/04/16 19:56 #25631

  • wichus88
  • wichus88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moze niech wypowiadaja sie osoby, ktore naprawde cos wiedza z pierwszej reki albo bezposrednio a nie cos uslyszalem, cos kiedys bylo mowione. Bo tak to sobie mozna bredzic. A propo budynku B5, ktory ma byc oddany nie ma zadnych hipotek etc. Tak pokazywal nam Pan w expanderze ze budynek nie jest zadluzony.

Polecam strone :

ekw.ms.gov.pl

i wpisac numery ksiegi wieczystej tak radzil nam Pan z Expandera

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wichus88.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/04/16 20:46 #25632

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

wichus88 napisał: Moze niech wypowiadaja sie osoby, ktore naprawde cos wiedza z pierwszej reki albo bezposrednio a nie cos uslyszalem, cos kiedys bylo mowione.

No ja coś wiem i na dodatek z pierwszej ręki ale jak jesteś taki mądry, to poco tu lamentujesz? Kupuj i się ciesz.

A propo budynku B5, ktory ma byc oddany nie ma zadnych hipotek etc.

Nie wiem, który to budynek B5, podaj numer księgi wieczystej i będzie wszystko jasne.

Tak pokazywal nam Pan w expanderze ze budynek nie jest zadluzony.

No jak Pan w Expanderze tak twierdzi, to może coś w tym jest. Ale masz świadomość, że Panu z Expadera zwisa czy kupisz obciążone mieszkanie czy nie, dla niego najważniejsza jest prowizja, którą dostanie za udzielony Ci kredyt.

Polecam strone :

ekw.ms.gov.pl

Dla niektórych ta strona, to żadna nowość i tajemnica. Tyle, że trzeba znać dokładny numer księgi. I tu jest problem, bo deweloper podzielił pierwotną działkę na kilka mniejszych i zostały pozmieniane numery ksiąg wieczystych. A mi się na przykład nie chce przeglądać wszystkiego żeby dojść do aktualnych numerów. Podaj więc numer księgi, na którym stoi ten budynek B5 to sobie posprawdzamy.

i wpisac numery ksiegi wieczystej tak radzil nam Pan z Expandera

Rozumiem, że wpisałeś. I co Ci tam wyszło?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/04/16 21:16 #25633

  • wichus88
  • wichus88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wydaje mi sie, ze osoby ktore kupily lub sa blisko kupna to ten numer ksiag maja lub maja do wgladu. Nam bodajrze 3-4 dni temu Pan z Expandera je pokazywal i mowil ze sa wporzadku, nastepnym razem wezme sobie te numery zeby sprawdzic na spokojnie u siebie w domu. Wydaje mi sie ze to nic prywatnego jesli tak to wkleje je tutaj w tygodniu.

Do decyzji o kredyt mamy z zona jeszcze kilka dobrych dni i wydaje nam sie ze przed podpisaniem czego kolwiek bedziemy zmuszeni zasiegniecia porady u prawnika, innego wyjscia z tej sytuacji nie widze. Nie mamy z Żona az takich umiejetnoci czysto prawnych etc zeby ryzykowac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wichus88.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/04/16 21:55 #25634

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

wichus88 napisał: Wydaje mi sie, ze osoby ktore kupily lub sa blisko kupna to ten numer ksiag maja lub maja do wgladu. Nam bodajrze 3-4 dni temu Pan z Expandera je pokazywal i mowil ze sa wporzadku, nastepnym razem wezme sobie te numery zeby sprawdzic na spokojnie u siebie w domu. Wydaje mi sie ze to nic prywatnego jesli tak to wkleje je tutaj w tygodniu.

Numery ksiąg, to żadna tajemnica, właśnie po to powstał internetowy portal, żeby każdy mógł sprawdzić co i jak. Pytanie tylko czy ci z Expandera mają dokładne dane, bo oni to generalnie są pośrednikami w kredytach a nie nieruchomościach.

Do decyzji o kredyt mamy z zona jeszcze kilka dobrych dni i wydaje nam sie ze przed podpisaniem czego kolwiek bedziemy zmuszeni zasiegniecia porady u prawnika, innego wyjscia z tej sytuacji nie widze. Nie mamy z Żona az takich umiejetnoci czysto prawnych etc zeby ryzykowac.

Prawnik, to Ci się może ewentualnie przydać do sprawdzenia umowy z deweloperem ale i tak nie uchroni przed niczym jak ten ostatni ogłosi na przykład upadłość i zwinie manele. Wtedy do razu mogą pojawić się wierzyciele i wejść na hipotekę.

Na chwilę obecną wystarczy Ci tylko numer księgi wieczystej, z tego dużo się można dowiedzieć.
Z kredytem nie ma się co spieszyć, mieszkań na pewno nie zabraknie a i kredytu bank chętnie udzieli jeżeli macie zdolność kredytową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/04/17 10:30 #25635

  • senna
  • senna Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
marks tu jesteśmy w jednym zgodni, ten model zakupu mieszkania, to jak zakup losu w loterii. Kupując wizualizacje z papierowego projektu, nie moźemy oczekiwać, że nasze wyobrażenie bedzie spójne z wykonaniem. Czyli otrzymacie to co wam dadzą. Kupujecie kota w worku...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/04/17 14:57 #25637

  • wichus88
  • wichus88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wiadomo, ze sytuacja trudna ale nie wierze zeby CI ludzie co kupili zostali na lodzie lub musieli spalacac jakies hipoteki etc. moze jestem naiwny ale jestem dobrej mysli. Oby tylko termin byl jedynym problemem i na dniach wszystko ruszy. Mam te numery ksiegi wieczystej B5 ale i tak strona ministerstwa nie dziala takze dzisiaj nic nie sprawdze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/04/17 17:22 #25638

  • p1244
  • p1244 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 0
Numer ksiegi wieczystej calej dzialki se zalatw bo pod cala dzialke jest wziety kredyt i podzielone na mniejsze w celu ukrycia kredytu, bo wtedy nikt by niekupil by mieszkania jak by zobaczyl pod wopem kredyt 20 milionow

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez p1244.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/04/17 20:24 #25640

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

wichus88 napisał: Wiadomo, ze sytuacja trudna ale nie wierze zeby CI ludzie co kupili zostali na lodzie lub musieli spalacac jakies hipoteki etc. moze jestem naiwny ale jestem dobrej mysli. Oby tylko termin byl jedynym problemem i na dniach wszystko ruszy. Mam te numery ksiegi wieczystej B5 ale i tak strona ministerstwa nie dziala takze dzisiaj nic nie sprawdze

Podaj numer tej księgi, bo sam jestem ciekaw co tam powpisywali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/04/18 07:07 #25643

  • wichus88
  • wichus88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
GW1S/00031454/8

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.