Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 14:07 #25101

  • Stefek
  • Stefek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Skoro jesteś taka dociekliwa kaczko, to jeszcze raz zachęcam do kontaktu z mieszkańcami tego bloku. Dla ułatwienia zdradzę rąbek tajemnicy - tak, ten wieżowiec należy do jednej ze słubickich spółdzielni. Pójdę też dalej w swoich rozmyślaniach - w nieco młodszym wieżowcu na ul.Chopina mieszkańcy za podobne mieszkania o powierzchni 60m2 płacą niewiele mniej, bo 600-700 zł (mierniki zużycia ciepła posiadają). Wobec powyższego uważam, że 500 zł za 2-poziomowe mieszkanie na os.Świerkowym o powierzchni ok.100 m2, to nie jest dużo jak na lokalne ceny.
Inna sprawa, że rzeczywiście tak jak napisał ktoś wyżej, są tam straszne opóźnienia w oddawaniu gotowych mieszkań właścicielom. Obsuwy kilkumiesięczne są na porządku dziennym, a nawet te oddane już do zamieszkania bloki, nadal nie są w pełni wykończone i trudno powiedzieć kiedy będą, bo developer zajął się już inną inwestycją w Gorzowie (też budowa osiedla).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Stefek.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 14:37 #25102

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

Stefek napisał: Skoro jesteś taka dociekliwa kaczko, to jeszcze raz zachęcam do kontaktu z mieszkańcami tego bloku. Dla ułatwienia zdradzę rąbek tajemnicy - tak, ten wieżowiec należy do jednej ze słubickich spółdzielni.

A to akurat nieprawda, ten konkretny wieżowiec nigdy do żadnej spółdzielni nie należał. Początkowo był to budynek KOMESu, potem powstała wspólnota mieszkaniowa. Faktem jest że MSM miała tam swoje mieszkania i chyba nadal ma? Ale co i za ile tam się dzieje, to już sprawa samych właścicieli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 14:45 #25103

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

ludw1 napisał: czynsz z ogrzewaniem wychodzi do 500 zł. Za mieszkanie dwupoziomowe, powyżej 400 za około 60 m2


To ja już nie wiem. @ludw1 wyraźnie napisał, że "Za mieszkanie dwupoziomowe, powyżej 400 za około 60m2. Nie napisał, że za mieszkanie 100 m2 płaci się 500 zł.
Ile płaci się za mieszkanie 60 metrowe w spółdzielni, wiem chyba lepiej jak Ty, bo płacę i nie muszę nikogo się pytać ! To jak, spółdzielczy "komesowski", czy wspólnotowy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczka.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 14:47 #25104

  • Stefek
  • Stefek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Może źle się wyraziłem. Faktycznie jest tam wspólnota mieszkaniowa, co nie zmienia faktu, że wszystkim zarządza spółdzielnia mieszkaniowa z ul.Kopernika 64.
Jeśli chodzi o mieszkania 2-poziomowe na oś.Świerkowym, to mają one ok.100 m2. Co można sprawdzić np. na stronie dewelopera (agencji inwestycyjnej).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Stefek.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 15:03 #25106

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Jesteś pewien, że za 100 m tam mieszkanie płaci się 500 zł czynszu z opłatami za energię cieplną, wodę i wywóz śmieci ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 15:05 #25107

  • marzenna115
  • marzenna115 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
oś świerkowe 3 osoby czynsz 450 zl w tym jest woda. Ogrzewanie w czynszu jak przekroczymy wtedy płacimy mieszkania ciepłe, rozstawne duże pokoje. Ja polecam. Z tego co słyszałam WIMAR od razu też nie było piękne to osiedle także ponad rok dobry trwała budowa i było brudno. Na oś świerkowym jak już prace wszystkie pokończą mam nadzieję, że także będzie pięknie. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 15:06 #25108

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Ile m2 ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 15:10 #25109

  • marzenna115
  • marzenna115 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
62m kwadratowe. za dwupoziomowe wychodzi ponad 500 zł mają prawie 100metrów. w czynszu mamy fundusz remontowy! poniewaz uznaliśmy, iż powinniśmy pomału odkładać jakiekolwiek pieniążki na przyszłościowe usterki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 15:14 #25110

  • Stefek
  • Stefek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Marzena, a czy możesz zdradzić jak było u Ciebie z terminami odbioru mieszkania?
Bo z tego co się orientuję, to są chyba wielomiesięczne obsuwy?
Wystarczy spojrzeć na ten przedostatni budowany blok, który miał być skończony do końca zeszłego roku, a końca budowy nie widać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Stefek.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 15:15 #25111

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

marzenna115 napisał: 62m kwadratowe. za dwupoziomowe wychodzi ponad 500 zł mają prawie 100metrów. w czynszu mamy fundusz remontowy! poniewaz uznaliśmy, iż powinniśmy pomału odkładać jakiekolwiek pieniążki na przyszłościowe usterki


Czynsz jest ok. Gratuluję fajnego, własnego mieszkanka. Napisz mi jeszcze, czy jest to Twój pierwszy sezon grzewczy w tym mieszkaniu ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.