Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/03 15:50 #24065

  • metallioa
  • metallioa Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 5
Mnie natomiast interesują sprawa sprzedaży gruntu pod te osiedle. Tym się powinny zająć odpowiednie służby i wyjaśnić. B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/04 07:56 #25067

  • ludw1
  • ludw1 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
czynsz z ogrzewaniem wychodzi do 500 zł. Za mieszkanie dwupoziomowe, powyżej 400 za około 60 m2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/04 15:59 #25081

  • Stefek
  • Stefek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czyli całkiem niedużo biorąc pod uwagę, że za 60-metrowe mieszkania w kilkudziesięcioletnich osiedlowych blokach słubickie spółdzielnie zdzierają z lokatorów po 700-800 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/04 21:36 #25089

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

Stefek napisał: Czyli całkiem niedużo biorąc pod uwagę, że za 60-metrowe mieszkania w kilkudziesięcioletnich osiedlowych blokach słubickie spółdzielnie zdzierają z lokatorów po 700-800 zł.

A to już zależy co ludw1 rozumie pod pojęciem "czynsz", bo tego generalnie w mieszkaniu własnościowym nie ma, i co się na niego składa?
Bo cena samego ciepła z SECu jest taka sama dla wszystkich odbiorców, pozostaje kwestia jakie są straty i jak to jest rozliczane?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/02/05 10:07 #25091

  • vera
  • vera Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 1
ja mogę mieć tylko cichą nadzieję że je w ogóle kiedyś skończą( kupiłam tam mieszkanie) bo jak na razie jest już po terminie a końca nie widać :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 10:18 #25092

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

Stefek napisał: Czyli całkiem niedużo biorąc pod uwagę, że za 60-metrowe mieszkania w kilkudziesięcioletnich osiedlowych blokach słubickie spółdzielnie zdzierają z lokatorów po 700-800 zł.


Bajki opowiadasz. Za 60 m mieszkanie w spółdzielni płacę czynsz w wysokości 520 zł. Czynsz składa się z opłat za eksploatację i fundusz remontowy. Fundusz remontowy musi być w blokach które mają nawet 40 lat i wymagają ciągłych remontów. Na Os. Świerkowym chyba nie ma funduszu remontowego, skoro to nowe mieszkania ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 12:39 #25097

  • Stefek
  • Stefek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie musisz mi przecież wierzyć, ale możesz sam/a sprawdzić. Wystarczy spytać mieszkańców jednego z najstarszych słubickich wieżowców. A potem przyjdź i napisz, że jednak się myliłeś/aś, bo 700-800 zł za już niemal 50-letnie mieszkania w tych blokach, to standard.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 12:59 #25098

  • kebab z bekonem
  • kebab z bekonem Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 38
  • Otrzymane podziękowania: 3
a ktory blok konkretnie ma takie opłaty?
ja mieszkam w bloku 45m2, place 450zł czynszu, w tym ogrzewanie z ZECU, woda zimna, śmieci i jakieś pierdoły fundusze itd. generlanie nie jest źle. A nowe to zawsze jednak nowe :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 13:25 #25099

  • Stefek
  • Stefek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wieżowiec "komesowski" na przykład. W cenie 700-800 zł za mieszkanie 60m2 zapewnione atrakcje kilka razy do roku typu pożar windy, śmietnika czy skok samobójcy z ostatniego piętra. :huh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Stefek.

Odp: Osiedle Świerkowe - opinie 2016/02/05 14:01 #25100

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

Stefek napisał: Wieżowiec "komesowski" na przykład. W cenie 700-800 zł za mieszkanie 60m2 zapewnione atrakcje kilka razy do roku typu pożar windy, śmietnika czy skok samobójcy z ostatniego piętra. :huh:


Czy blok "komesowski" należy do spółdzielni, jeśli tak to do której ? Pewnie są mieszkania w spółdzielniach, gdzie płaci się 700-800 zł, ale musi to być związane z wysokimi opłatami za energię cieplną. Kto bogatemu zabroni "taplać" się w cieple :) Jeśli na Świerkowym płacą po 500 zł bez funduszu remontowego to i tak dość dużo. Rozliczenie ciepła po poprzednim sezonie grzewczym już tam było ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.