Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Parkowanie w naszym mieście... 2009/02/13 10:02 #1485

  • mart
  • mart Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ok, parkowanie, parkowaniem. Bo kto próbował kiedyś zaparkować w ukazanych miejscach większym samochodem z lewego pasa, to wie, że jest to trudne, a praktycznie niewykonalne, kiedy miejsce obok jest zajęte (vide ostre krawężniki). Nie mniej jednak korzystając z okazji jako kierowca starej szkoły, chciałbym zwrócić uwagę na kilka szczególnie irytujących mnie zachowań kierowców.
1. Stając na czerwonym świetle, przejeździe kolejowym NIE TRZYMAJ NOGI NA HAMULCU, bo oślepiasz kierującego stającego za Tobą. Używaj hamulca POMOCNICZEGO (ręcznego). 2-3 min ze STOPEM w oczy są bardzo wkurzające, nie mówiąc już o ew. bezpieczeństwie Oślepiony, poirytowany kierowca za chwilę rusza na drogę).
2. Stając ZA KIMŚ na przejeździe kolejowym lub w korku, WYŁĄCZAJ światła mijania (co, lepiej chcesz widzieć tył mojego samochodu?). Twoje światła oślepiają mnie w lusterkach i jak sama nazwa wskazuje, służą wyłącznie do MIJANIA.
3. NIE NADUŻYWAJ tylnego przeciwmgielnego. To, że jest lekka mgiełka nie upoważnia Cię do zapalenia tego światła (zapalam, BO MAM). Możesz je zapalić, kiedy widoczność spada poniżej 30 METRÓW (to naprawdę niewiele). Inaczej OŚLEPIASZ jadącego za Tobą. Jeśli już masz je zapalone, to MYŚL za kierownicą. WYŁĄCZ je, jeśli jadący za Tobą dojedzie już do Ciebie. ON NA PEWNO JUŻ CIĘ WIDZI.

Opisane przeze mnie sytuacje dotyczą oczywiście pory nocnej. Jeśli coś Wam się jeszcze nasuwa z dziedziny drogowego savoir vivre, to piszcie. Pozdrawiam MYŚLĄCYCH za kierownicą!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie w naszym mieście... 2009/02/13 11:41 #1486

  • KTM
  • KTM Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Czy z zdjęcie tego samochodu nie jest zrobione przypadkiem na wykupionym całorocznie miejscu parkingowym na Pl. Przyjaźni. Jeśli tak to właściciel może parkować na dwóch miejscach nawet w poprzek ! Co do zatrzymywania sie przed pasami to masz rację. Moim zdaniem przepis mowiący o pierwszeństwie dla przechodzących przez pasy przyczynił sie do śmierci kilkuset jak nie więcej osób w Polsce. Powiem ci ,że jadąc ulicą jednokierunkową dwupasmową widząc za sobą jadący szybko samochód na drugim pasie nie zatrzymuję się aby przepuścić pieszych na przejściu. Co trzeci taki jadący z tyłu kierowca nie zatrzyma się , a piesi przechodząc przez przejscie narażeni są na olbrzymie niebezpieczeństwo, zwłaszcza dzieci. Wolę zapłacić zapłacic mandat niz przyczynić się do czyjes śmierci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie w naszym mieście... 2009/02/13 11:57 #1487

  • KTM
  • KTM Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Uwierz mi, że aby zaparkować prawidłowo nawet dużym samochodem na tym parkingu nie trzeba tego wykonywać z prawego pasa. Wystarczy zjechać z lewego pasa do osi jezdni. Ale aby to opanować trzeba było robić kurs na prawo jazdy u Pana Najdka samochodem marki Wołga :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie w naszym mieście... 2009/03/01 17:08 #1619

  • Aga
  • Aga Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jestem tak zwaną przez Was babą i parkowałam tam nie raz, nie dwa, samochodem kombi. Można normalnie zaparkować z każdego pasa. Nawet jak się źle ustawiłam zawsze poprawiłam samochód, to nie egzamin, ze mam tylko jedno podejście. Kłania się tylko jedno. Szacunek do innego człowieka (czyt. kierowcy).
Zapraszam do Anglii, tu nauczycie się świetnie jeździć, jak przebrniecie tą szkołę jazdy po tutejszych uliczkach (zwłaszcza ciasnych, londyńskich) to w takich Słubicach będziecie mistrzami:)

Pozdrawiam Kochani

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie w naszym mieście... 2009/04/16 13:55 #2099

  • Bogna
  • Bogna Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie mogłam znaleźć tematu..mam tu kamyczek.. nawet metra przepisowego na wózek z dzieckiem mi nie zostawił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie w naszym mieście... 2009/04/16 16:13 #2103

  • ja
  • ja Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
zgadzam się z tym, że w Anglii można nauczyć się jeździć, kultura kierowców jest inna, ALE: niestety można też nauczyć się nawyków ich parkowania. Taki angol potrafi zaparkować samochód na skrzyżowaniu, a Ty kierowco manerwruj sobie jak go ominąć i nie spowodować wypadku, ech anglicy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie w naszym mieście... 2009/04/24 11:23 #2164

  • sebastian
  • sebastian Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ja napisał:

ech anglicy...

ech. niemcy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie w naszym mieście... 2009/04/24 11:32 #2165

  • chlop
  • chlop Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
hehe tym gówienkiem to on jak by w poprzek stanął to by jedno miejsce zajął :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.