Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dziurawe drogi przed Nowymi Biskupicami 2016/02/24 18:34 #25256

  • Agafija
  • Agafija Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzisiaj ok 17stej uszkodzilam koło na drodze przed Nowymi Biskupicami patrząc od strony Osna. Pan Policjant powiedział, ze wczoraj też wjechał w ta dziurę. Teraz czeka mnie przepychanka z Zarządem Dróg Wojewódzkich, naprawa felgi itd. Oczywiście zero jakiegokolwiek oznaczenia uszkodzenia jezdni. Ciekawe kiedy to naprawią...






Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl. Powód: Poprawienie widoczności zdjęć.

Odp: Dziurawe drogi 2016/02/26 08:06 #25261

  • gallus
  • gallus Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 2
Znam ten temat. Jezdze w ta strone codziennie z pracy. Ostatnio uszkodzilam tam szybe. Jak lataja ta droge to jest na niej bardzo duze ryzyko uszkodzenia szyby przez odpady z tegoz latania. Amortyzatory tez do wymiany. Ten problem jest juz od lat. Glowna droga ktora powinna byc raz a dobrze zroniona. Srodki na nowy asfalt znalazly sie np na droge z Drzecina na Stare Biskupice gdzie ruch jest znikomy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agafija

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dziurawe drogi przed Nowymi Biskupicami 2016/02/26 12:22 #25262

  • Agafija
  • Agafija Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pierwszy koszt - znaczek na list polecony do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Drugi koszt- 17 zł za zaświadczenie z Policji. Koszty naprawy podam w terminie późniejszym. Do felgi doszedł jak na razie amortyzator. Każdy laik pewnie wie, że wymiana jednego przynosi średni efekt, najlepiej gdy są wymienione jednocześnie i pewnie to zrobię już na swój koszt. Zobaczymy co wyjdzie jeszcze. Jutro wjazd na kanał. Felga z dojazdówki również pogięta w drodze powrotnej,ale to im daruję, trudno.
Do jutra czekam na ruch z ich strony. Nie potrafiono mi powiedzieć czy mogę naprawiać, czy mam czekać na rzeczoznawcę z ubezpieczalni. Wydaje mi się, że powinno to być jasno określone. Pan z Zarządu średnio przyjemny. Mówi w taki sposób, żeby zniechęcić do jakiegokolwiek ruchu. Cytuje artykuły i przepisy zamiast po prostu, po ludzku pouczyć co należy zrobić. Język dla przeciętnego Polaka może okazać się niezrozumiały. Potraktował mnie z góry i w sposób niezbyt przyjemny. No ale trafiła kosa na kamień - ja też jestem urzędnikiem :-) Swoją drogą u mnie takie zachowanie by nie przeszło. To my jesteśmy dla ludzi, nie odwrotnie.
Pozytyw - przyjął zgłoszenie uszkodzenia drogi (sama musiałam zapytać o taką możliwość i podać swoje dane telefonicznie) i ta konkretna dziura w dniu dzisiejszym jest już załatana.
Resztę drogi radzę omijać, najlepiej samolotem chyba.
A tak kocham ten kraj :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dziurawe drogi przed Nowymi Biskupicami 2016/02/26 12:52 #25263

  • buker88
  • buker88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Gdyby była potrzebna pomoc przy dochodzeniu odszkodowania, to zapraszam do kontaktu:
Konsultant DRB 609592016, www.drb.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dziurawe drogi przed Nowymi Biskupicami 2016/02/26 16:03 #25264

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Tak swoją drogą to felga nie powinna być naprawiana. My Polacy wprawdzie prostujemy, ale w tym miejscu felga jest w tym przypadku mocno nadwyrężona i może się to skończyć źle w późniejszej eksploatacji. Kosztorys powinien obejmować zakup i wymiany nowej felgi, a w przypadku braku możliwości zakupu takiej samej opony to zakup 2 nowych opon, bo w naszym kraju muszą być dwie jednakowe na jednej osi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dziurawe drogi przed Nowymi Biskupicami 2016/03/01 07:09 #25286

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 537
  • Otrzymane podziękowania: 26
Hmmm... Nie chcę jakoś specjalnie się czepiać, ale tak się przyglądam tym dziurom w jezdni i nie bardzo jestem pewien, że są na tyle duże, zeby można było tak uszkodzić tę felgę - ale to tylko wątpliwość powstała na skutek porównywania fotek koła i drogi - w realu może to wyglądać inaczej. W każdym bądź razie właściciel musi być przygotowany na to , że niezbędne będzie udokumentowanie tego zdarzenia w sposób nie budzący wątpliwości , a tutaj to nie będzie proste...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dziurawe drogi przed Nowymi Biskupicami 2016/03/07 09:25 #25367

  • Agafija
  • Agafija Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
W rzeczywistości można tego dokonać. Zresztą na miejscu była policja. Ponadto inne auta również zostały tu uszkodzone. Nadmienię może, że odcinek poprzedzający akurat to miejsce to sito nie droga. Dla zainteresowanych - firma ubezpieczeniowa zgłosiła się do mnie po 10 dniach. Pan był zaskoczony, że tak późno dostali zgłoszenie z ZDW i że szkoda jest naprawiona!!!
Kilka razy pytałam "przemiłego" Pana z zarządu czy mam czekać, powiedział, że to ode mnie zależy. Dodatkowo Pani w rejonowe Gorzów - Kłodawa, do którego zwróciłam się w pierwszej kolejności jasno powiedziała, żeby nie czekać, bo oni mają na to 30 dni, tylko żeby zrobić zdjęcia. Dodatkowo Pan z ubezpieczalni powiedział, że ZDW mógł mi po prostu podać do nich kontakt i z nimi bezpośrednio mogłam się kontaktować. On nie otrzymał ani mojego zgłoszenia ani załączników z ZDW. POLSKA!!! no ale to nie było rządowe BMW.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dziurawe drogi przed Nowymi Biskupicami 2016/03/07 09:55 #25368

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Z tego wychodzi, że trzeba mieć autocasco, bo to walka z wiatrakami. Ubezpieczalnia sobie z nimi napewno poradzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1