Słubice: 18 lipca 2018   |   Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jak skutecznie wypowiedzieć umowę OC?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak skutecznie wypowiedzieć umowę OC?

Jak skutecznie wypowiedzieć umowę OC? 08/07/2017 11:21 #29586

wypowiedzenieOC-granicaubezpiecze.png


Kończy się Tobie polisa? Ubezpieczyciel żąda za składkę 2x więcej niż w ubiegłym roku. A może kupiłeś samochód, ale nie chcesz korzystać z ubezpieczenia zbywcy tego pojazdy.
W tym artykule dowiecie się, w jakich okolicznościach i z jakimi załącznikami można skutecznie rozwiązać umowę ubezpieczenia OC.


Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych regulowane jest Ustawą z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Zacznijmy od tego, że każde wypowiedzenie musi być złożone na piśmie.
Wypowiedzenie można złożyć u agenta, który zawarł polisę, w placówce firmy ubezpieczeniowej, wysyłając pocztą, lub na adres mailowy Towarzystwa.

To w takim razie, kiedy można wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC?

Wypowiedzenie na jeden dzień przed końcem obowiązywania polisy.

To najpopularniejsza możliwość wypowiedzenia umowy. Wypowiedzenie działa w sytuacji, gdy zawarliśmy ubezpieczenie OC na okres 12 miesięcy. Wypowiedzenie można złożyć w każdym momencie trwania polisy, ale nie później niż 1 dzień przed końcem obowiązywania umowy. I tak przykładowo: ubezpieczenie jest do 31 sierpnia, więc ostatni dzień kiedy możemy rozwiązać umowę z dotychczasowym ubezpieczycielem to 30 sierpnia.
Decydując się na wysłanie wypowiedzenie pocztą, datą zgłoszenia będzie data nadania listu, w innym wypadku Pamiętaj o regule jednego dnia.

Wypowiedzenie automatycznie zawartej umowy.

A co zrobić, gdy zapomnimy wypowiedzieć ubezpieczenie na jeden dzień przed końcem jego trwania? Często zdarza się ze w natłoku spraw do wykonania szukamy nowego ubezpieczenia i zapominamy o tym, że stare powinno być rozwiązane. O tym, że tak nie jest dowiadujemy się często, gdy ubezpieczyciel wysyła do nas pismo z wezwaniem do zapłaty. Dlaczego tak się dzieje? Otóż firmy ubezpieczeniowe mają obowiązek kontynuować dla nas ubezpieczenie nawet, gdy nie poinformujemy ich o naszej woli. Dzięki temu wiele osób unika kar z UFG( Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny).Na szczęście to ubezpieczenie także można rozwiązać. Aby to wypowiedzenie było skuteczne, musimy dołączyć do niego kopie nowo zawartej polisy. Niestety za okres, w którym polisa była aktywna przyjdzie nam zapłacić. Im dłużej ta polisa była aktywna, tym większą składkę przyjdzie nam zapłacić.

Wypowiedzenie polisy otrzymanej wraz z kupionym pojazdem.


Inną kwestią jest też rozwiązanie polisy, która otrzymaliśmy wraz z kupnem pojazdu. Z tą polisą możemy zrobić 2 rzeczy. Możemy korzystać z niej do końca jej trwania( pytanie czy jest opłacona, jeśli tak to dla nas, a jeśli nie to musimy sprawdzić, czy będzie nam się kalkulować jej opłacenie)
Drugą możliwością jest jej rozwiązanie. Jeśli nie chcemy korzystać z polisy zbywcy, to możemy wypowiedzieć ją w każdym dowolnym momencie jej obowiązywania. Tak– w każdym momencie jej obowiązywania. Istnieje jakieś przekonanie w społeczeństwie ,że na tym ubezpieczeniu można jeździć 30 dni od zakupu pojazdu. Otóż nie. Możemy rozwiązać je w każdej chwili.
Jak już zdecydujemy się to zrobić , to do wypowiedzenia należy dołączyć umowę kupna tego pojazdu( Ubezpieczyciel musi wiedzieć dlaczego rozwiązujemy polisę, która pierwotnie zawarł ktoś inny).

Kiedy jeszcze można rozwiązać ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie można rozwiązać też z chwilą demontażu/złomowania, lub wyrejestrowania pojazdu z kraju. Wtedy należy przedstawić odpowiednie dokument potwierdzający ten fakt.

Przygotowaliśmy dla Czytelników Granicy Ubezpieczeń mały bonus. Klikając w link poniżej możecie pobrać na swoje komputery gotowy wzór wypowiedzenia OC.

W tym miejscu pobierzesz całkowicie bezpłatnie druk wypowiedzenia i listę adresów najpopularniejszych Towarzystw Ubezpieczeniowych
Mateusz Bukowski
Doradca ubezpieczeniowy PZU SA
ul. Kopernika 13, 69-100 Słubice
tel: 609 592 016
www.ubezpieczeniaslubice.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.11 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama