Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Opadające powieki - problem nie tylko natury estetycznej
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Opadające powieki - problem nie tylko natury estetycznej

Opadające powieki - problem nie tylko natury estetycznej 02/05/2018 17:04 #31971

  • Brandmed
  • Offline
  • Stały użytkownik
  • Posty: 42
Opadające powieki mogą stanowić naturalną cechę wyglądu człowieka lub być związane z wiekiem, a co za tym idzie - utratą przez skórę sprężystości. Sprawiają, iż osoba, u której występują, wygląda często starzej niż jest w rzeczywistości, co dla wielu ludzi stanowi udrękę natury estetycznej. Niestety, jest to także poważny problem zdrowotny.

people-2561887_640.jpgZmęczenie wypisane na twarzy

Wiotczejące powieki mogą dotyczyć każdego, jednak najczęściej zdarzają się u osób starszych w związku z naturalnym procesem starzenia. Opadające powieki wpływają na odbiór estetyczny twarzy i powodują charakterystyczny, ospały i smutny wygląd. Z wiekiem skóra starzeje się, zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastynowych w tkance łącznej, przez co skóra traci swą jędrność i elastyczność. Proces ten przeważnie zaczyna się ok. 30 roku życia i pogłębia się z wiekiem.

Utrudniona zdolność widzenia

W zależności od nasilenia problemu dolegliwość może znacznie ograniczać pole widzenia, co zaburza codzienne funkcjonowanie. Opadające powieki utrudniają pełne otwarcie oka, przesłaniają rogówkę, a niekiedy zachodzą na źrenicę. Wszystko to sprawia, że widzimy gorzej. Do tego oczy wydają się "ciężkie” i szybciej się męczą.


Najważniejsza diagnoza

Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem, który oceni oraz wykluczy wszelkie ewentualne zagrożenia mogące się pojawić w związku z opadającymi powiekami oraz sprawdzi, co może być przyczyną występowania defektu. Pośród naturalnego starzenia się skóry wymienia się także m.in. cukrzycę, przebyty udar mózgu, zawał mózgu lub wszelkiego rodzaju zaburzenia powiązane z nerwami czy mięśniami powiek.

Sposoby na pozbycie się problemu

Naturalne - wyciągi z ziół, które przyspieszają ukrwienie, wpływają na sprężystość i elastyczność skóry - rumianek, świetlik, arnika; masaż skóry i mięśni w okolicy oczu.

Blefaroplastyka bez skalpela - lifting oka za pomocą Plexr (plazmy). Zabiegu stanowiącego alternatywę dla tradycyjnej metody chirurgicznej. Bez długotrwałego procesu gojenia, natomiast z satysfakcjonującymi efektami estetycznymi oraz znacznym komfortem pacjenta.

Blefaroplastka tradycyjna
- zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, polegający na wycięciu nadmiaru skóry na górnych powiekach.


Zabiegi blefaroplastyki bez skalpela wykonywane są w Centrum Medycznym Brandmed po wcześniejszej konsultacji u lekarza specjalisty.
Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne
Deutsch-Polnisches Medizinisches Zentrum

+48 95 758 26 49
+49 335 28 00 23 70
+49 176 22 02 42 46

ul. Daszyńskiego 1
69-100 Słubice

www.brandmed.eu
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.11 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama