Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Czym różni się zwykły masaż od tego stosowanego w fizjoterapii.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czym różni się zwykły masaż od tego stosowanego w fizjoterapii.

Czym różni się zwykły masaż od tego stosowanego w fizjoterapii. 05/12/2017 12:33 #28714

  • Brandmed
  • Offline
  • Czasami tu wpada
  • Posty: 34
Gdy boli i ciężko się podnieść.

Czasem boli, łamie gdzieś w mięśniach, w plecach, ciężko się schylić. Mówimy, że jesteśmy jacyś spięci, połamani. Znajomy radzi: idź, daj sobie zrobić masaż, powinno pomóc. Pojawia się jednak pytanie, czy wykonanie takiego masażu można zlecić w zwykłym gabinecie masażu, czy może lepiej poszukać ośrodka, które w opisie będzie powoływało się na usługi fizjoterapeutyczne. No właśnie, czy różni się zwykły, nazwijmy go „doraźnym” od masaży leczniczego.

Masaż leczniczy to zaplanowane leczenie.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że masaż zwykły i leczniczy stosowany przez fizjoterapeutów opiera się na tych samych zasadach i w obu przypadkach wykorzystywane są te same techniki. Typowy masaż obejmuje wiele różnych technik np. oklepywanie, głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, a nawet wibracje. Jednak o ile przy zwykłym masażu najczęściej chodzi o efekt relaksacyjny lub pobudzający, o tyle masaż leczniczy ma na celu osiągnięcie pewnego celu terapeutycznego. Nie jest wykluczone, że masażysta wykonujący zabiegi w gabinecie masażu jest świetnym specjalistą, który mógłby zawstydzić wielu licencjonowanych terapeutów. Jednak same umiejętności to nie wszystko. W masażu leczniczym chodzi o doprowadzenie organizmu do równowagi. Proces ten jest planowany, terapeuta, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia lub w porozumieniu z lekarzem określa cel terapii i przeprowadza bardzo wiele czynności, które mają na celu osiągnięcie zamierzonego efektu. Jest to zatem proces rozpisany na przynajmniej kilkanaście kilkudziesięciominutowych spotkań.

Kiedy stosuje się masaż leczniczy.

Dzięki masażowi leczniczemu przyśpiesza się proces leczenia. Jakie dolegliwości można leczyć w ramach masażu leczniczego? Możemy ją stosować na zespoły bólowe stawów i kręgosłupa, bóle głowy, w tym migrenowe, drętwienie kończyn i palców, dyskopatię, nerwobóle, wady postawy, napięcia karku, stany napięcia i przemęczenia, przykurcze mięśniowe.
Zwykły masaż nie koniecznie musi mieć na celu leczenie konkretnej dolegliwości, bardziej koncentrując się na odprężeniu lub orzeźwieniu pacjenta, co samo w sobie może także dać efekt terapeutyczny.

Drenaż limfatyczny na odchudzanie i cellulit.

Warto wspomnieć również o masażu limfatycznym, czyli tzw. drenażu limfatycznym, który polega przede wszystkim na „przepychaniu” limfy i udrożnieniu węzłów chłonnych. Stosuje się go na obrzęki i siniaki, ale jest również pomocny w walce z nadwagą lub cellulitem, usuwając niepotrzebne produkty przemiany materii. Fizjoterapeuta masuje okolice węzłów chłonnych, wykonując ruchy przesuwające, przepychające i wyciskające.

Skierowanie od lekarza nie zawsze konieczne.

Centrum Medyczne Brandmed zatrudnia fizjoterapeutów, którzy dysponują wiedzą i doświadczeniem w zakresie masaży leczniczych. Czy trzeba zawsze mieć skierowanie od lekarza? Takie skierowanie nie jest konieczne. Fizjoterapeuta podczas konsultacji proponuje pacjentowi zakres terapii i określa plan leczenia.


file5361332343854.jpg
Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne
Deutsch-Polnisches Medizinisches Zentrum

+48 95 758 26 49
+49 335 28 00 23 70
+49 176 22 02 42 46

ul. Daszyńskiego 1
69-100 Słubice

www.brandmed.eu
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Ostatnio zmieniany: 05/12/2017 12:34 przez Brandmed.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.11 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama