Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Nadpotliwość - wstydliwy kłopot szczególnie latem. Jak się jej pozbyć?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nadpotliwość - wstydliwy kłopot szczególnie latem. Jak się jej pozbyć?

Nadpotliwość - wstydliwy kłopot szczególnie latem. Jak się jej pozbyć? 07/05/2018 20:32 #33213

Pocenie to naturalny proces termoregulujący organizmu, który jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez nasze ciało. Czasem jednak, z różnych powodów, pot wydzielany jest w ilości znacznie większej, niż jest to potrzebne do utrzymania prawidłowej temperatury ciała.
Nadmierna potliwość, inaczej nazywana hiperhydrozą, jest problemem dość powszechnym i dotyka około 2-3 % populacji - częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet.

Obszary najczęściej objęte wzmożoną potliwością to:
- pachy,
- stopy,
- dłonie.


Ta przykra dolegliwość utrudnia wykonywanie codziennych czynności, obniża komfort życia oraz może być przyczyna kłopotliwych i wstydliwych sytuacji w życiu zawodowym lub towarzyskim. Bardzo często u pacjentów początkowo pojawia się tylko dyskomfort i frustracja. Z czasem dochodzi do nasilenia się schorzenia, co jest spowodowane tym, że nadmierne wydzielanie potu wywołuje stres, a ten nasila jego wzmożoną produkcję i potęguje nasze zdenerwowanie, przez co zwiększa się produkcja potu, tym samym zamykając błędne koło.

Obecnie na rynku dostępne jest wiele metod leczenia nadmiernej potliwości, jedne bardziej, inne mniej skuteczne w zależności od nasilenia choroby i indywidualnych cech. Niestety wszystkie są krótkotrwałe, wymagają częstego powtarzania lub ich stosowanie wywołuje wiele efektów ubocznych.

Współczesna medycyna oferuje długotrwałą pomoc w walce z nadpotliwością poprzez iniekcję toksyny botulinowej, która powoduje zablokowanie czynności gruczołów potowych.
Zabieg ten nie leczy przyczyny dolegliwości, która często związana jest z innymi chorobami ogólnoustrojowymi, ale działa objawowo, dzięki czemu możemy skutecznie poprawić jakość życia pacjentów na kilka miesięcy usuwając praktycznie całkowicie problem nadpotliwości.

Zabieg trwa około 30 minut, w czasie których punktowo ostrzykiwane są wybrane miejsca aplikując niewielką ilością botoksu. Zastosowanie małej dawki preparatu zapewnia bezpieczeństwo oraz odwracalność zabiegu. Toksyna botulinowa blokuje działanie nerwów zaopatrujących gruczoły potowe, hamując w ten sposób ich wzmożoną aktywność.

Korzyści wynikające z leczenia nadpotliwości botoksem:
• likwidacja problemu nadmiernej potliwości;
• poprawa jakości życia,
• większa pewność siebie,
• zabieg jest praktycznie bezbolesny,
• mała inwazyjność zabiegu,
• krótki czas trwania,
• długotrwałe efekty.

Przekonaj się o skuteczności zabiegu i pozbądź się problemu na długi czas!
Zapraszamy serdecznie na konsultacje.
Fem Estetic - pełen zakres usług medycyny estetycznej.

ul. Słowackiego 1
69-100 Słubice

+ 48 95 759 8420
+ 49 30 288 67314

www.femestetic.pl
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.11 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama