Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Lekarz rodzinny.... wasze opinie 2012/01/24 08:48 #11577

  • klientka
  • klientka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam...Chciałam się dowiedzieć jakie macie opinie na temat lekarza rodzinnego
Dr. Gabryniewskiego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/01/24 10:01 #11579

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
ja chodzę do Startka
a potem sam sie leczę ziółkami

np majerankiem który jest skuteczny
Działanie. Udowodniono naukowo właściwości antywirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwskurczowe, napotne, pobudzające wydzielanie soków trawiennych, wzmagające trawienie, moczopędne, żółciopędne. Ekstrakt z majeranku niszczy wirusy opryszczki Herpes simplex. Okłady ze świeżego majeranku mają szczególnie silne właściwości przeciwzapalne na skórę, błony śluzowe, w tym oczy. Przed II wojną światową napar z majeranku był w medycynie germańskiej oficjalnie zalecany do przemywania skóry, okładów na skórę i oczy oraz do płukania jamy ustnej i gardła przy stanach zapalnych. Osobiście bardzo dobre rezultaty osiągałem stosując okłady na oczy z naparu świeżego i suchego majeranku przy zapaleniu spojówek w przebiegu alergii. Przed laty bardzo byłem zadowolony z majeranku w leczeniu nieżytu żołądka, jelita cienkiego i grubego. Świetnie leczy zaburzenia trawienne, niestrawność, wzdęcia i biegunkę. W tym celu pić mocny napar co 2 godziny po 100-150 ml. Naparem przemywać twarz łojotokową i bladą, z krostkami i grudkami oraz plamami z przebarwienia. Dłużej stosowany napar majerankowy doustnie i na skórę usuwa hiperpigmentacje.

Majeranek sprawdza się w terapii stanów zapalnych gardła, krtani i oskrzeli. Mocny napar ze świeżego lub suchego majeranku, na wodzie lub mleku, z dodatkiem miodu i propolisu polecam w leczeniu grypy, anginy, ospy, przeziębienia, świnki i zapalenia oskrzeli. Olejek majerankowy można zażywac na soku malinowym, miodzie lub w mleku po 4-6 kropli kilka razy dziennie przy nieżytach układu oddechowego.

Z uwagi na obecność glikozydów fenolowych uwalniających hydrochinon oraz olejku eterycznego, majeranek jest pomocny w leczeniu stanów zapalnych i zakażeń układu moczowego. Można go wówczas łączyć z ortosyfonem, rdestem ptasim, połonicznikiem, liściem mącznicy, zielem skrzypu, zielem nawłoci, kłączem perzu, czy sandałowcem białym.

W XIX wieku majeranek uważano z środek wzmacniający, ułatwiający wydzielanie flegmy, napotny i moczopędny. Wewnętrznie polecano w zaziębieniach narządów oddechowych, nieżytach, słabości macicy, słabej strawności. Herbatka z majeranku używana był do rozpędzania puchlin wodnej, oczyszczania dróg moczowych z piasku i drobnych kamieni, znoszenia skurczów żołądka i kiszek. We wspomnianej Farmakopei Szwajcarskiej majeran jest zalecany w leczeniu kamicy moczowej i bólu głowy. Przy bólach głowy wciągano mocne napary, sok lub olejek do nosa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/01/24 13:54 #11584

  • bell
  • bell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 66
  • Otrzymane podziękowania: 4
No i taka oto konkluzja - obojętnie do kogo chodzisz, pacjencie lecz się sam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Pigwa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/01/24 17:26 #11586

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
Chodze do Gabryniewskiego po recepty które wypisuje mi jak mi sie skończą leki/zalecone przez polmonologa i alergologa specjakistę/ale kilka razy w drobnych dolegliwościach też mi pomógła..jednak -nie daj Boże-gdybym powaznie zachorowała,wybrałabym specjalistę.Ogólnie mówiac-na pewno jest lepszy od dr Startka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/15 10:15 #11939

  • klientka
  • klientka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam...Dla mnie ten lekarz jest nie normalny,nigdy nie potrafi powiedzieć co np.dolega dziecku tylko wypisuje recepte i w dodatku same drogie leki płatne 100%.Jakiś czas temu przepisał mi dla dziecka jakies tabletki,gdzie w aptece dowiedziałam się że to tabletki tylko dla dorosłych i dzieciom nie wolno ich podawać,Masakra! I to jest lekarz??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/15 13:01 #11943

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
klientko- dalej jesteś jego pacjentką?! w sensie czy jest to Twój lekarz rodzinny, który otrzymuje regularnie dochód z Twojego ubezpieczenia?
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/17 09:09 #11986

  • klientka
  • klientka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Niestety tak bo nie ma normalnych lekarzy na kase chorych,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/17 10:49 #11989

  • katarzyna11
  • katarzyna11 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 4

klientka napisał: Niestety tak bo nie ma normalnych lekarzy na kase chorych,


i z tym sie zgodze
ja chodzilem do gapinskiej ale zrezygnowalem....to bylo dziwne gdy do gabinetu wchodzily osoby prywatnie umawiane na badania lekarskie a ja jak glupek z goraczka czekalem zeby dala mi antybiotyk
dupa maryny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/25 19:45 #12060

  • yju
  • yju Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dla mnie to On nie powinien mieć nic wspólnego z medycyną. Jeśli ktoś weźmie się za pisanie jakiejś skargi na tego Pan to ja podpisuję się pierwsza!!! To co przeszłam z dziećmi w ZDROWIU to materiał na książkę... Niestety nie stać mnie na chodzenie prywatnie do lekarza z katarkiem czy kaszlem i do póki nie dzieję się nic niepokojącego to szłam do Sidorczuka. Teraz Sidorczuk jest w Galmedzie, a Biskupska w Zdrowiu. Tacy Emeryci nie powinni już leczyć. Wszyscy w tej przychodni dobrali się jak w korcu maku. Jaki szef - Gabryniewski- taka cała ekipa.... ( Z wyjątkiem
Pani Więcko, miła sympatyczna i mistrzyni w robieniu zastrzyków. POZDRAWIAM!! ) Oj mogla bym jeszcze długo pisać o tym jak to Pan G kombinuje czym by tu leczyć nie wypisując skierowania do specjalisty bo to są koszty... Może Takich ''niezadowolonych'' jest więcej i coś z tym zrobimy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/25 21:28 #12061

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
sama nasmaruj skargę jak jesteś taka cwana a nie czekasz aż ktoś odwali robotę za ciebie i wówczas się łaskawie podpiszesz. przez takich jak ty ignorantów strachliwych w tym kraju i mieście bywa tak beznadziejnie. brak sprzeciwu oznacza zgodę.

yju napisał: Dla mnie to On nie powinien mieć nic wspólnego z medycyną. Jeśli ktoś weźmie się za pisanie jakiejś skargi na tego Pan to ja podpisuję się pierwsza!!! To co przeszłam z dziećmi w ZDROWIU to materiał na książkę... Niestety nie stać mnie na chodzenie prywatnie do lekarza z katarkiem czy kaszlem i do póki nie dzieję się nic niepokojącego to szłam do Sidorczuka. Teraz Sidorczuk jest w Galmedzie, a Biskupska w Zdrowiu. Tacy Emeryci nie powinni już leczyć. Wszyscy w tej przychodni dobrali się jak w korcu maku. Jaki szef - Gabryniewski- taka cała ekipa.... ( Z wyjątkiem
Pani Więcko, miła sympatyczna i mistrzyni w robieniu zastrzyków. POZDRAWIAM!! ) Oj mogla bym jeszcze długo pisać o tym jak to Pan G kombinuje czym by tu leczyć nie wypisując skierowania do specjalisty bo to są koszty... Może Takich ''niezadowolonych'' jest więcej i coś z tym zrobimy?

Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.