Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

uwaga na sprzatanie hoteli 2011/06/28 18:12 #9281

  • katarzyna11
  • katarzyna11 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 4
dzis na miescie pojawily sie ogloszenia dot sprzatania pokoii hotelowych

uwazajcie firma ta placi 1,9 za posprzatany pokoj....wyobrazcie sobie koszt biletu do berlina 120 euro dziennie sprzatasz 8-10 pokoii
wiec ile zarobisz 400euro?
sprobowalam nie polecam wrecz odradzam
dupa maryny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/06/28 19:39 #9283

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Bo niemcy myślą,że Polacy są głupi i że pójdą robić za 400 euro miesięcznie.To jest tak zwane MINI JOB w niemczech i wtedy oni nie płacą żadnych składek i mają problem z głowy bo takiego pracownika nawet nie muszą zgłaszać do Urzędu bo MINI JOB to grosze.Za te pieniądze to ja mogę zostać w Polsce i nie muszę się martwić ubezpieczeniem a na MINI JOB nawet jak coś Ci się stanie to "pracodawca" w cudzysłowiu po prostu się wypnie bo płacił jako MINI JOB.I wtedy jest zdziwienie jak nie daj Boże coś się stanie.Wielu ludzi nie wie,że tak jest i daje się nabrać.LUDZIE PAMIĘTAJCIE-ŻEBY PRACODAWCA ODPROWADZAŁ JAKIEKOLWIEK SKŁADKI MUSI NAPISAĆ NA UMOWIE KWOTĘ PRZYNAJMNIEJ 401 EURO.Praca do 400 euro to jest MINI JOB,praca od 401 euro to jest MIDI JOB a powyżej 800 euro już musi odprowadzać pełne składki.Nie dajcie się niemcom.Ja nie dawno zerwałem współpracę z Niemiecką firma która chciała żebym dla nich tak pracował.Nawet czytałem artykuł gdzieś w necie ze w niemczech planują kontrolę pracodawców,którzy tak robią.To jest nie do końca nielegalne.A poza tym co to jest 400 euro??????? Tyle to już prawie wszędzie w Polsce można dostać.Drugi błąd polaków to to że zaniżają stawki zarobkowe podczas rozmowy kwalifikacyjnej z niemieckimi pracodawcami.Wtedy pracodawca robi sobie selekcje którzy najtańsi i takich zatrudnia bo obniża w ten sposób koszty.Lepiej zaproponować więcej i się cenić niż póżniej zapieprzać za psie pieniądze.Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/06/28 20:04 #9284

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Te 400 euro to brutto czy netto?
Podatek od dochodu, taki MINI pracodawca, odprowadza?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/06/30 19:13 #9298

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Nie pamiętam teraz dokładnie ale tutaj można się trochę dowiedzieć
budziak.blox.pl/2009/06/Przedzial-zarobk...00-Euro-Midijob.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/01 00:50 #9299

  • zajec
  • zajec Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
400 dostajesz na reke .. od tej kwoty nie ma podatku. to jest praca max 20 h na tydzien . czyli to jest 5 euro na godzine. tu juz pisano o pracy 3,75 na h, czyli minimalnej stawce godzinowej w DE i podobno sie im to oplacalo. Dziwne ze 5 euro sie nie oplaca ..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/01 16:41 #9301

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
No jak się policzy 5 euro na rękę, za godzinę pracy, to faktycznie nie jest źle.
Ale jak nie ma ubezpieczenia i dodatkowo trzeba zapłacić podatek dochodowy w Polsce, to już tak różowo nie jest, tym bardziej jeżeli jeszcze trzeba dojeżdżać gdzieś dalej i dochodzą koszty transportu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez qqłka.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/02 16:57 #9308

  • bubek
  • bubek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Po pierwsze nie 3,75 a 5,11euro/h bo taka jest minimalna stawka w brandenburgi, dwa po przeliczeniu na PLN to jest to 19,00zł z groszami więc prawie 3 razy więcej niż w Polsce minimalna. Druga sprawa nie musisz płacić podatku dochodowego w Polsce jeżeli pracujesz w niemieckiej firmie czy czymkolwiek bo się rozliczasz w niemczech a co za tym idzie możesz zarobić 7996euro rocznie bądź małżeństwo 15992 i nie musi płacić wtedy podatku. Trzecia kwestia idziesz do oderturm tam na pierwsze/drugie piętro do rentenversicherung i wyrabiasz sobie versicherungs numer, a prościej wyrabiasz sobie nr ubezpieczenia. Dla studentów na pewno jest ono darmowe a dla reszty nie mam zielonego pojęcia. Czwarta kwestia jeżeli ktoś nie zna na poziomie chociaż komunikatywnym niemieckiego to niech weźmie się za jego naukę bo bez problemu kierownik zmiany/niemcy będą Cie robić w bambuko i wpisywać na terminy i zakręci tak że samemu przytakniesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/03 12:38 #9316

  • katarzyna11
  • katarzyna11 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 4
drogi bubku....
znam doskonale j niemiecki w mowie i pismie i tak sie sklada ze pracowa;lam na hotelu przez 3tygodnie dopoki ziewczyny nie odebraly czeku z wyplata bagatella 450-*550 euro - 150 euro koszt pociagu dokladnie bilet miesieczny z kostrzyna wiec zostaje gora 400 euro wiec nie mow mi ze sie nie znam lub inne pierdoly

p. ewelina organizowala spotkanie w kostrzynie i mowila ze stawka wynosi 8,11 na godzine bo taka jets niby minimalna po czym okozalo sie ze placone jest 1,89 od sprzatnietego pokoju
i wszedzie tak jest pracujac jako pokojowka tak placa...... nie ma pensji minimalnej....zawsze jest aneks do umowy
i prosze cie jednak nie znasz sie tak na tym jakby ci siue wydawala napisz do ambasady i wtedy dowiesz sie co to jest mini job na terenie niemiec.....
dupa maryny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/03 13:47 #9317

  • bubek
  • bubek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
To skoro tak dobrze znasz niemiecki to czemu nie doczytałaś umowy ? Minimalna stawka w brandenburgi wynosi 5,11 euro nie 8,11euro. Mają tą stawkę zwiększyć do podajże 5,75euro. A kolejna kwestia jeżeli znasz doskonale w mowie i piśmie to się Tobie dziwię że po takich pracach się próbujesz zaczepić. No chyba że brak wykształcenia ale oni raczej na to nie zwracają uwagi (nie chce tu nikogo obrażać). A skoro płacili 1,89 za sprzątnięty pokój to ewidentnie podpisałaś umowę o dzieło wtedy stawka to jest inna bajka. Druga kwestia pracuję we frankfurcie zarabiam 5,11e/h, 78h pracy i mam 1600zł więc to raczej nie jest źle, biorąc pod uwagę że w polsce za 200h pracy dostałem 1500zł. Nie ma co narzekać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/03 15:05 #9318

  • zajec
  • zajec Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
ehhh znawcy sie znalezli ... minimalna stawka wynosi 3,75 . tyle minimalnie zaplaci ci pracodawca. reszte doplaca ci socjal .. oczywiscie tylko jesli jestes zameldowany w niemczech. ale we frankfurcie najczesciej dostajesz na poczatku 5,75 na okresie probnym. pozniej 6,30 ... dalej to juz indywidualne rozmowy z pracodawca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2