Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/07 11:32 #26762

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
:laugh: Zapraszam do zapoznania i przeczytania upublicznionego wystąpienia pokontrolnego NIK w 2015 r. w wodociągach ZUWŚ Sp. z o.o. w Słubicach. :cheer: :P :woohoo: :evil:

Plik załącznika:

Nazwa pliku: P-15-110-L...-011.pdf
Wielkość pliku:470 KB



Wkrótce więcej informacji...

...tutaj znajduje się link bezpośredni do zielonogórskiej delegatury NIK

www.nik.gov.pl/kontrole/P/15/110/LZG/
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/07 19:10 #26766

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
No i?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/08 19:58 #26775

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

kreplas napisał: No i?


No i....... wynika z tego, że zysk spółki maleje i czas pomyśleć o następnych podwyżkach dla mieszkańców. Druga sprawa to nasz burmistrz...... nie nie wiedziałem, nic nie słyszałem...... nic nie wiem, że ktoś zasiadał w radze nadzorczej dwóch spółek prawa handlowego samorządu terytorialnego. Biedaczek, nikt mu nic nie powiedział. B)
Co najciekawsze chyba to był prawnik z zawodu i wykształcenia, który przepisy prawa powinien mieć w małym palcu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/08 21:25 #26777

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
:evil: cytuję za wyżej wymienionym linku "Wystąpieniem pokontrolnym" strona 11: "Roczne nagrody dla Prezesa Zarządu Spółki, za „efektywne gospodarowanie dostępnymi zasobami oraz profesjonalnym zarządzaniem Spółką” w latach 2012-2014, były przyznawane, na wniosek przewodniczącego rady nadzorczej, przez Burmistrza Słubic w wysokości 1,5 miesięcznego wynagrodzenia (2013-2014) i jednorazowego miesięcznego wynagrodzenia w 2015 r. Działania te spełniały wymogi art. 5 ust. 3 oraz art. 10 ust. 2 ustawy o wynagrodzeniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi." :laugh: :laugh: :laugh:

Mój komentarz jest następujący: czy cała rada nadzorcza w osobach występujących w KRS-ie, wg stanu na dzień 01.12.2015 r., akceptowała lub podejmowała jakąkolwiek uchwałę zmierzającą do udzielania nagrody dla prezesa zarządu Kazimierza Góra?
Czy może została uchwalona jakaś uchwała rady nadzorczej w tym zakresie?

Załącznik (nie do końca zgodny z literą prawa?) potwierdzający zaklepanie nagrody przez burmistrza.
Pytanie, czy pod stosownym dokumentem podpisali się pozostali członkowie rady?



Pytanie: W jakiej wysokości przydzielona była nagroda dla prezesa?

Wówczas w radzie zasiadali:
1. Józef Lorkowski; 2. Wiesław Pniewski; 3. Marek Kokowski; 4. Arkadiusz Rojna - Czy Panowie potwierdzają sporządzanie takiego dokumentu lub mają wiedzę, czy było to działanie niezgodne z prawem? W radzie nadal zasiadają 2 czynni prawnicy.

W załączeniu nieaktualny już wypis z KRS ZUWŚ Sp. z o.o. i NZOZ Sp. z o.o. Każdy może sprawdzić kto zasiadał w 2 spółkach jednocześnie, a burmistrz Tomasz Ciszewicz lakonicznie odpowiada, że tak cytuję MUSTAFA "Druga sprawa to nasz burmistrz...... nie nie wiedziałem, nic nie słyszałem...... nic nie wiem, że ktoś zasiadał w radze nadzorczej dwóch spółek prawa handlowego samorządu terytorialnego. Biedaczek, nikt mu nic nie powiedział.
Co najciekawsze chyba to był prawnik z zawodu i wykształcenia, który przepisy prawa powinien mieć w małym palcu
". :whistle:

Załączniki KRS:

Plik załącznika:

Nazwa pliku: RP_192465_...1537.pdf
Wielkość pliku:17 KB


Plik załącznika:

Nazwa pliku: RP_359690_...1421.pdf
Wielkość pliku:16 KB


...cdn. :P
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez HMR. Powód: nic

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/09 08:12 #26778

  • Paprotnik
  • Paprotnik Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 1
@HMR, czepiasz się starsznie :evil: Finanse spółki są jeszcze dobre. Jak będą problemy, to zrobi się podwyżkę za wodę i ścieki i będzie git na następne 3-4 lata. ;)
Jednoosobowy zarząd ma się tak dobrze, że postanowił podzielić się swoim bezcennym doświadczeniem z innymi miejskimi spółkami. Dzięki temu "nadzorowaniu" inna miejska spółka ma się "wyśmienicie" www.krs-online.com.pl/slubicki-osrodek-s...sp-z-krs-736360.html :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Paprotnik.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/09 09:12 #26779

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
HMR , generalnie o co Ci chodzi tym razem , że zmieniłeś nick ? Co potrzebujesz załatwić ? Mamy drugą połowę 2016 , wystąpienie pokontrolne jest z 2015 . I co ? olśniło Cię nagle czy jest jakaś potrzeba dokopać burmistrzowi albo prezesowi ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/12 21:19 #26793

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
Chciałbym niezadługo odrobinkę polemizować z forumowiczem o nicku "jkn51": zauważ proszę, że do tej pory za wybuch II Wojny Światowej (01.09.1939 r.) i agresję ZSRR (17.09.1939 r.), nie milkną echa historii. Mija właśnie 77 lat.

Nie zamierzam jak to pisałeś "dokopać burmistrzowi albo prezesowi", bo akurat ONI sami się
kompromitują
i nie jestem gołosłowny.

Więc, po co wg Ciebie Forumowiczu rozdrapywać taką błahostkę jak zeszłoroczna kontrola w jedynej gminnej spółce zarządzanej i z pewnością przez ostatnie lata niekontrolowanej przez cybińskich i międzyrzeckich "managerów" spółce, która przynosi kilkumilionowe zyski? Fakt jeden z nich nawet zagrzał ciepłą posadkę w ZUWŚiu i życzę mu skok o 1 pięterko wyżej. :dry:

...ale do rzeczy:

Dlatego, Szanowny Forumowiczu o nicku "jkn51" uważam, że oficjalne ukazanie się tematycznego "Raportu pokontrolnego" przeprowadzonego przez zielonogórską delegaturę Najwyższej Izby Kontroli (NIK), miało miejsce dopiero w dniu 01.09.2016 r. Burmistrz o kontroli wiedział już w dniu pojawienia się pisma przewodniego w ZUWŚiu. Dlaczego nikt do tej pory jeszcze nie ujawnił żadnej informacji o tym, że za nieprawidłową gospodarkę wodno-ściekową muszą płacić wszyscy mieszkańcy naszej pięknej Gminy Słubice, od Golic po Kunice, od Nowych Biskupic po Słubice?

Ciekawi mnie co się stanie, gdy ktoś w końcu ujawni niebagatelne kary pieniężne wiszące nad ZUWSiem, który i tak sceduje wszystko na Ciebie forumowiczu (pod warunkiem, że korzystasz z szerokiego wachlarza świadczonych usług przez wodociągi), na mnie, na innych mieszkańców naszej Gminy.

Dlaczego za niewłaściwe zarządzanie miejską spółką, przyznawane były nagrody w wysokości 1 i 1,5 krotności wysokości uposażenia miesięcznego z pominięciem rady nadzorczej ZUWŚ? Burmistrz zaklepywał je bez wahania i bez zdania rady nadzorczej. Forumowiczu to są fakty.
Odpowiedz proszę lub daj kontrę na forum Szanowny forumowiczu o nicku "jkn51". Być może przyjdzie dla Ciebie odsiecz z ul. Akademickiej 1 lub Krótkiej 9 :laugh:

Teraz jest akurat odpowiedni czas do ukazywania i ujawniania hańbiących działań i zaniechań przez burmistrza Tomasza Ciszewicza i prezesa Kazimierza Góra.

Krew się gotuje w żyłach i "nóż się w kieszeni otwiera", że burmistrz i prezes siedzą cichutko, bo nie kwapią się do oficjalnego poinformowania nikogo o karze finansowej z dnia 26.11.2014 r. w niebagatelnej kwocie: 280.474,00 zł (słownie: dwieście osiemdziesiąt tysięcy czterysta siedemdziesiąt cztery zł 00/100). :S :woohoo:

Należy wręcz ujawniać wszystkie nieprawidłowości w każdej miejskiej spółce, czy to jest SOSiR, PUK, czy ZUWŚ. Z zatajaniem i oszukiwaniem wszystkich mieszkańców należy bezwzględnie walczyć.

Teraz Szanowny forumowiczu ruch na Ciebie i na was poruszani z imienia i nazwiska tutaj osób, aby podać moją osobę o ujawnianie przeze mnie istotnych faktów z życia naszej kochanej gminnej wspólnoty do organów ścigania. Czekam.

W załączeniu przesyłam link do umieszczonych na oficjalnych stronach NIK-u wypowiedzi samego prezesa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, dlaczego woda i ścieki także w Słubicach są takie drogie. Polecam fragment filmu nr 4 i 20 sekundę nagrania.

dla wnikliwych i nerdów źródło danych:

www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-zaopatr...ztwa-lubuskiego.html

Film nr 1:


Film nr 2:


Film nr 3:


Film nr 4:


:evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/13 07:03 #26794

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Nadmuchałeś wieeeeeelki balon. W środku pusto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/13 08:09 #26795

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Jak to się ma do trzeciej kadencji burmistrza? Przecież ocenia się całokształt działalności:-). Poza tym gospodarka wodno-sciekowa jest większą lub mniejszą bolączką wszystkich samorządów. No cóż, zobaczymy przy wyborach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/14 09:38 #26805

  • Wiesław
  • Wiesław Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 7
A mnie się wydaje, że ktoś tu robi krecią robotę. I wkrótce będzie się z tego gęsto tłumaczyć.
:woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Pigwa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.